Tydzień przed metą…

W przedostatniej kolejce sezonu halowej Europa League polonijne zespoły wystąpiły ze zmiennym szczęściem. W grupie A Major Division wygrali Czarni Jasło i Eagles. Czarni zapewnili sobiee tym samym udział w czwórce najlepszych w play off. Eagles wygrał bez gry, gdyż Wisła ponownie nie miała składu. 20 min przed meczem zawiadomiła telefonicznie prezesa ligi, że z tego powodu na mecz nie przyjedzie.. A tymczasem część zespołu Eagles była już na miejscu, kilku dalszych zawodników dojeżdżało do hali. Czy nie można było zawiadomić o tym ligę wcześniej?
W grupie B Czarni Jasło B po porażce z Berber City stracili szanse na awans do play off. Szkoda, bo młody zespół przez długi okres należał do ścisłej czołówki tej grupy.
W First Division Błyskawica over-30, wykorzystując potknięcie FC Moravy, objęłą prowadzenie. Czy utrzyma je doi końca, o tym zadecyduje ostatni jej mecz regularnego sezonu, za tydzień, właśnie z Morava. Nie powiodło się Jagiellonii, którą po słabym występie uległa Sockers FC Black, zmniejszając szanse na play off. Może utrzymać się w czwórce najlepszych, ale musi co najmniej zremisować za tydzień z Minyor.
Oto wyniki

CZARNI JASŁO – UNITED SERBS 3-1
Bramki: Jared Urueta, Eduardo Gomez i Łukasz Szczęśniak.
Dobry mecz w wykonaniu Czarnych Jasło. Trzeba wyróżnić Rafała Slombę, który obronił rzut karny i dołożył swoją cegiełkę do końcowego wyniku.

BŁYSKAWICA – SOCKERS FC 17 1-5 (0-3)
Bramka; Michał Banaś
Bardzo dobre obustronnie spotkanie, a końcowy wynik dużo gorszy dla Błyskawicy od jej gry. Jedyną bramkę przy stanie 0-3 z rzutu karnego zdobył Michał Banaś. Sockers RF 17 to zespół młody, grający szybko, wybiegany, a jego wygrana zasłużona. Tym niemniej rozmiary zwycięstwa zbyt wysokie.
.
EAGLES – WISŁA 3-0, walkower
20 min przed meczem Wisła zawiadomiła telefonicznie prezesa ligi, że nie może skompletować składu i na mecz nie przyjedzie.. A tymczasem część zespołu Eagls była już na miejscu, kilku dalszych zawodników dojeżdżało do hali. Czy nie można było zawiadomić o tym ligę wcześniej? Przypomnijmy, iż przed tygodniem Wisła również z powodu kłopotów kadrowych nie stawiła się do ligowego meczu.

CZARNI JASŁO B – BERBER CITY 3-5 (1-3)
Bramki: Dawid Szaflarski, Jesus Mendoza i Ryan Gutierez.
Oto opinia o tym meczu trenera Macieja Orłowskiego.
Słaba pierwsza połowa, po której przegrywaliśmy 3-1 po błędach indywidualnych i niepotrzebnych faulach, przez które traciliśmy bramki z wolnego i rzutu karnego. Zagraliśmy dużo lepiej niż tydzień temu, ale nadal brak doświadczenia na tle topowych rywali

FC SELECT – UNIA CHICAGO 5-2 (2-1)
Bramki: Mikołajczak, Byron
– Kolejny mecz praktycznie bez możliwości dokonania zmian – powiedział Łukasz Mikołajczak. – Ciężko się ga z młodymi, wybieganymi zespołami. Pierwsza połowa jeszcze na wyrównanym poziomie, ale po przerwie brakło sił i niestety po raz kolejny musimy uznać wyższość przeciwnika.

First Division

MINYOR CHICAGO – BŁYSKAWICA over-30 4-5
Wygrana Błyskawicy po wyrównanym przebiegu spotkania.

JAGIELLONIA – SOCKERS FC BLACK 1-6 (0-2)
Bramka: Paweł Ściepuk
Pierwsze 10 minut to dominacja Jagiellonii i co najmniej dwie niewykorzystane 100-proc. sytuacje. Później jednak zdominowali grę Sockersi i tylko dzięki doskonałej postawie młodego bramkarza Krystiana Pary zawdzięcza „jaga”, że do przerwy przegrywała tylko 0-2. Pierwszą bramkę straciła z rzutu karnego, a drugą, gdy rywale grali w przewadze. Po przerwie do bramki wszedł Wojtek Siwik. Nie zmieniło to sytuacji – Jagiellonia trtaciła bramkę za bramką, a młodzi, wybiegani rywale karcili nasz zespl za każdy błąd. W sumie nie był to udany występ Jagiellonii.