Turniej 3-Majowy dla Wisły

Po raz drugi zespół Wisły triumfował w dorocznym Turnieju 3-Majowym, organizowanym przez ten klub. W finale pokonał Wisłokę 3-1, zdobywać puchar przwechodni Komsulatu Generalnego RP w Chicago. Za drugie miejsce Wisłoka otrzymała puchar prezesa Wisły –  Ryszarda Latawca. Królem strzelców turnieju został Jorge Alvarez z Wisły  z czterema bramkami. Turniej po raz kolejny okazał się udaną imprezą. Faworytem była Wisła i nie zawiodła, chociaż – jak przyznał jej trener Sławek Tkacz,

IMG951136                              Zwycięski zespół Wisły                   Foto – L. Wiśniewska

trudniejszy dla nie od finałowego spotkania buł półfinał  Czarnymi Jasło, wygrany dopiero rzutami karymi. W całym turnieju aż trzykrotnie o wygranej decydowały rzuty karne, tak zacięte i wyrównane były niektóre spotkania..

Wisła – Czarni Jasło 0-0, rzutami karnymi 4-2 Wisła
Decydująca bramkę z karnego zdobył dla Wisły Artur Kurzyński, a dla Czarnych Jasło nie wykorzystali jedenastek Chris Modrzejewski i Kamil Szczęśniak

Poniżej zdjęcia z tego półfinału

AN0I3538-3AN0I3552                                                          Zdjecia – Jacek Jówko

Finał
WISŁA – WISŁOKA 3-1 (2-0)
Bramki: Jorge Alvarez 2, Dawid Wiśniewski
Zasłużone zwycięstwo Wisły, która stworzyła więcej sytuacji i kontrolowała grę. Wprawdzie w pierwszych minutach Wisłoka miała kilka okazji, ale  już po pierwszej kontrze Jorge Alvarez uzyskał prowadzenie dla swego zespołu. Później było kilka groźniejszych, akcji Wisłoki i kolejne  kontry Wisły. Po jednej z nich piłka po strzale Dawida Wiśniewskiego wylądowała na poprzeczce, Jeszcze przed przerwa – po błędzie  bamkarza – Dawid Wiśniewski podwyższył na 2-0.

Po przerwie kolejna kontra Wisły i 3-0. W końcówce Wisłoka uzyskała honorowe trafienie.