Trzy wygrane Błyskawic

Coraz ciekawiej robi się w czołówce Major Division Europa League. Szanse na pierwsze dwa miejsca, gwarantujące finał w play off o mistrzostwo ligi posiadają obecnie cztery zespoły – wciąż prowadzący w tabeli Czarni Jasło, Błyskawica, Wisłoka i Błyskawica under-23. Różnice punktowe są minimalne – Czarni Jasło wyprzedzają Błyskawice o jeden punkt; Wisłokę o dwa punkty i Błyskawice under-23 o trzy punkty. Do końca rozgrywek pozostało pięć kolejek i wszystko jeszcze jest możliwe.  Zaskakuje słaba po Nowym Roku postawa Czarnych Jasło, którzy w styczniu nie wygrali ani jednego meczu –  zanotowali trzy remisy i jedną porażkę. A jeszcze w grudniu wydawali się zadecydowanym faworytem. O końcowej kolejności przed play-off zadecydują wyniki  bezpośrednich spotkań zainteresowanych. W ostatniej kolejce na uwagę zasługuje pogrom Wisły w meczu z Błyskawicą under-23 i równie pewne i wysokie zwycięstwo pierwszej Błyskawicy nad innym z  kandydatów do tytułu – Wisłoką.

BŁYSKAWICA – WISŁOKA 6-1 (4-0)
Bramki dla Błyskawicy:  Figos 2, Arek Szlachta 2, Edi Phillot, Henni
Mecz czołowych zespołów Major Division okazał się jednostronnym widowiskiem. Wisłoka przyjechała w zaledwie 9-osobowym składzie. A na dodatek jej zawodnicy sprawiali wrażenie zmęczonych jeszcze przed rozpoczęciem gry. Od 11 min drugiej połowy Wisłoka wycofała bramkarza, wprowadzając do gry szóstego zawodnika, ale nic to nie dało.. Kolejny bardzo dobry występ Arka Szlachty jak i całego zespołu
.
BŁYSKAWICA  under-23 – WISŁA 9-2 (3-1)
Brmki:  Kevin Francis 2, Ram Daiani 2,  Attilo Bonasera 2, Michał Walaszek, Łukasz Cholewa  i samobójcza – Mateusz Pytel, Dawid  Wiśniewski
Pomimo iż Wisła miała do dyspozycji trzy piątki, był to bardzo słaby występ ze-społu. – Prowadzę ten zespół dopiero o 1.5 miesiąca i jeden trening w tygodniu oraz dwa mecze podczas weekendu nie wystarczą do nadrobienia braków. A one na każdym kroku wychodzą – to sprawa kontaktu  z piłką, dyscypliny w grze, czy kondycji – powiedział l prowadzący zespół Sławek Bakun. – Może na wiosnę będzie lepiej.
Bardzo wyraźna na przewaga Błyskawicy u-23, a w drugiej połowie wręcz dru-zgocąca, a wynik mógł być dwucyfrowy.
.

BH LILIES – CZARNI JASŁO 4-4 (1-1)
Bramki: Mario Waksmundzki, Patyk Szatko,  Marek Klimek,  Kamil Szczęśniak
Czy można zremisować mecz, prowadząc na 2 min przed końcem 4-1? Okazuje się, ze tak. Tak zdarzyło się  w pojedynku Czarnych Jasło z BH Lilies.  Po pierwszej słabszej połowie, w drugiej Czarni zagrali lepiej i wydawało się, że pewnie zmierzają do zwycięstwa. A jednak nie. Jakaś dziwna przerwa w ich grze spowodowała utratę trzech bramek w ostatnich dwóch  minutach. Na 10 sek. przed końcem przy stanie 4-3 bramkarz Czarnych Jasło – Philip Juan podał piłkę… przeciwnikowi, a ten bez problemu posłał ją do siatki. Podobna  historia przytrafiła się temu bramkarzowi – który w sumie dobrze broni – wcześniej w pojedynku z Wisłą. A szanse na dalsze bramki były – mieli je Piotr Hanula oraz  Patryk Szatko, który dwukrotnie trafił w słupek.
– Po Nowym Roku rozdajemy prezenty , a przecież Mikołaj, czyli 6  grudnia już dawno za nami- skwitował trener Tadeusz Ciężki. – Nie bardzo rozumiem co się dzieje, trenujemy solidnie i wszystko wygląda dobrze, poza tym, że… nie wygrywamy.

First Division

SOCKERS FC BLACK – UNIA CHICAGO 1-4 (0-1)
Bramki: Dominik Wardzała 2, Łukasz Mikołajczak, Przemek Kaczówka
Kolejny, bardzo dobry występ Unii.  Młody wybiegany zespól Sockers Fc Black nie mógł nic wskórać w tym pojedynku. Jedyną bramkę Unia straciła na 30 sek przed końcem, kiedy jej zawodnicy byli już myślami w szatni.

EAGLES B – JAGIELLONIA 1-4 (1-2)
Bramki: Korad Madej – Łukasz Borys 2, Paweł Szawkało, Bogdan Brondziel
Jagiellonia miła tylko dwie piątki, kilku podstawowych zawodników ma kontuzje. Pomimo porażki pochwalić trzeba młody zespół Eagles. Sześć niebieskich kar-tek oznaczało jednak grę Eagles przez 12 minut w osłabieniu! I to przesądziło. W okresach gry w przewadze Jagiellonia zdobyła dwie bramki. – Z gry mojego zespołu jestem bardzo zadowolony,  oczywiście z wyniku nie – podsumował prowadzący młodą drużynę Robert Sempoch.

SC MOŁDOVA – WISŁA B 3-2 (1-0)
Bramki: Dominik Burda, Kuba Dąbek
Wisła B była blisko wygranej. Prowadziła w meczu ze słabszym z dwóch zespołów Mołdavy 2 -1, ale ostatnie dwie bramki zdobyli rywale. Tym niemniej odnotować  trzeba większą dyscyplinę  w grze młodych wiślaków.

POLONEZ – FC MOŁDOVA  3-6 (2-1)
Bramki: Kuba Chmielewski 2, Sebastian Jarmuła
Porażka Poloneza wynikła głównie z mądrej gry rywali, którzy skutecznie kontrowali. Wpływ na postawę zespołu miała także nieobecność kontuzjowanych lub chorych kilku  podstawowych zawodników – Nytko, Chmury, Dimy i Gwoździka. .

BŁYSKAWICA over-30 – EDGEWATER CASTE FC 3-0
Bramki: Jeremy Ngamenu 3