Tarnovia wygrywa, Błyskawice i Wisła przegrywają

Ze zmiennym szczęściem grały nasze zespoły w over-30 Division Red  Premier Soccer League. Tarnovia górowała wyraźnie nad swym rywalem, chociaż wygrała tylko różnicą jednej bramki. Natomiast Wisła doznała wysokiej porażki 0-4.  Ten w praktyce nowy zespół, prowadzony przez Sławka Tkacza wciąż nie może wejść na właściwe obroty. A przecież w NSL należał przez lata do najlepszych w swej dywizji.
Pomimo bardzo dobrego występu nie powiodło się także Błyskawicy w Major Division.

EL GROVE ARSENAL – ARLINGTON ACES LIGHTNING 1-0 (1-0)
Dobry mecz Błyskawicy w Majro Division, ale niestety zakończony porażką, Pierwsza polowa to wyraźna dominacja Błyskawicy, po przerwie gra już bardziej wyrównana, a jedyna bramka padła w 65  min gry. Błyskawica – pomimo braku pięciu podstawowych zawodników (m. in. Tomka Woźniaka, Kuby Miśkiewicza, Bena Klouverta – była bliska pokonania mistrza Ligi. Rywale przeprowadzili w zasadzie jedna akcje, z której zdbyli zwycięską bramkę.
W sumie było to interesujące widowisko.

Over-30 Red

TARNOVIA – LA GRANTE 4-3 (1-0)
Bramki: Robert Pudełko 3, Grzegorz Chmura
Tarnovia przez cały cza kontrolowała przebieg gry, chociaż tuz po przerwie rywale wyszli na moment na prowadzenie, zdobywając w ciągu 5 minut dwie bramki (w tym jedną z rzutu karnego). Ostatnie 20 minut Tarnovia grała  w przewadze jednego zawodnika, co także ułatwiło zadanie. W naszym zespole było 4 zawodników na zmiany, u rywal tylko dwóch.

WISŁA – BUŁARIA FC 0-4 (0-2)
Wisła wyraźne ustępowała silniejszemu fizycznie przeciwnikowi. Porażka zasłużona; jak zwykle zawiodła skuteczność, bowiem kilku znakomitych sytuacji (w tym dwa razy sam na sam z bramkarzem)  nie potrafiono wykorzystać. Wiślacy wystąpili w zasadzie w pełnym składzie, zabrakło jedynie Krzysztofa Bajorka. Bułgaria FC to mocny zespól, wicelider tabe