Szaflary odpadły z rywalizacji o tytuł

Inauguracja rundy wiosennej w Lowell Foods Liga Podhalańska wyjaśniła już jedną niewiadomą – zespół Szaflar po porażce z Czarnym Dunajcem odpadł z rywalizacji o tytuł mistrza. Osiem punków straty, gdy do końca rozgrywek pozo-stało sześć kolejek –  to strata nie do odrobienia. O tytuł z Dunajcem może po-walczyć tylko Odrowąż, mający obecnie trzy punkty straty do lidera. Przypomnijmy, iż w jesiennej rundzie Dunajec wygrał Odrowążem  3-2.
Oto szczegóły aktualna tabela

Pod bramką Podczerwonego w  meczu z Otrawą              Foto – Marek Krawczyk

HALNY – RATUŁÓW 1-6 (1-4)
Bramki: Louis Armando – Kuba Opila 5, Mateusz Mulica
Ratułów zaczął wprawdzie w ósemkę, stąd obawy Marka Miętusa na początku spotkania. Niebawem dojechał jednak bramkarz Robert Gawron i kilku jeszcze zawodników.  Szybko zdobyte dwie  bramki ustawiły przebieg meczu,  pozwoliły Ratułowowi na kontrolę wydarzeń na murawie. Spotkanie zostało przerwane w 85 min po fatalnym zderzeniu Xavera Corony (Halny) z Mateuszem Mulicą (Ratułów), w wyniku którego obaj zostali odwiezieni do szpitala  na przebadanie.

ODROWĄŻ – WATRA/BIAŁKA 2-0 (1-0)
Bramki: Andy Lichaj. Krystian Ustupski
– Podobnie jak w jesieni, zagraliśmy w pełnym składzie i to cieszy – powiedział po meczu trener Odrowąża Jurek Siwiec.  – Jeśli tak będzie dalej, możemy powalczyć o tytuł.
Spotkanie przebiegało z nieznaczną  przewaga Odrowąża.

SZAFLARY – CZARNY DUNAJEC 0-1 (0-1)
Bramka: Przemek Koziar
Mecz pod dyktando Szaflar, dla których był to ostatni moment na pozostanie w walce o tytuł mistrza. Po przerwie przewaga Szaflar był bardzo wyraźna, Dunajec ograniczał się do kontr. Jedyna bramka padła po szybkiej kontrze, zainicjowanej przez Tomka Łojka. Poza tym wato odnotować uderzenie z rzutu wolnego Pawła Rychtarczyka, po którym piłka minimalnie przeszła nad poprzeczką. Szaflary stworzyły znacznie więcej zagrożeń, m. in. uderzeniami z  głowy nieznacznie chybili Alex Budac i Ryszard Surdel.

PODCZERWONE – ORAWA 3-2 (1-0)
Beamki: Oskar Lopez, Grzegorz Dziurdzik, Colin Donalli – Andrzej Gąsienica, Ryszard Bury
Orawa niemal całą pierwszą połowę grała w ósemkę, ale pomimo tego przegrywała do przerwy tylko 0-1. Później weszło do gry kilku najstarszych – Jan Horowski, Andrzej Gąsienica,  Ryszard Bury, Piotr  Chrobak i  Alex Pakos i  w efekcie w końcówce zabrakło im sił.

Weteran Ligi Podhalańskiej, bramkarz Podczerwonego Arturo Marizenowski fetuje wygraną swojej drużyny