Szaflary bliżej wicemistrzostwa?

Przedostania kolejka sezonu w Lowell Foods Liga Podhalańska nie przyniosła zmian w pierwszej trojce. Szaflary sa jednak chyba bliżej tytułu wicemistrza aniżeli Odrowąż., który przegrał w niedziele  z Halnym. Szaflary maja obecnie trzy punkty przewagi nad zespołem Jerzego Siwca. Na odmianę Odrowąż  ma te przewagę nad rywalem, ze wygrał bezpośredni pojedynek w jesieni 2-0. O wszystkim zadecyduje ostatnia kolejka, a w niej bezpośrednie spotkanie kandydatów do tytułu wicemistrza ligi. Szafarom wystarczy remis, Odrowąż musi wygrać, by w końcowym rozliczeniu awansować na drugie miejsce.

=rywalem, ze wygrał bezpośredni pojedynek w jesieni 2-0. O wszystkim zadecyduje ostatnia kolejka, a w niej bezpośrednie spotkanie kandydatów do tytułu wicemistrza ligi. Szafarom wystarczy remis, Odrowąż musi wygrać, by w końcowym rozliczeniu awansować na drugie miejsce.

Więcej szans mają chyba Szaflary, zwłaszcza iż Odrowąż wciąż ma problemy ze składem. Nie inaczej było iw niedzielnym, przegranym pojedynku z Halnym.
Za tydzień przerwa w rozgrywkach, bo Liga Podhalańska nigdy nie gra w Święto Bożego Ciała. Rozstrzygniecie dopiero za dwa tygodnie.
Oto szczegóły i aktualna tabela

SZAFLARY – PODWÓRKO 5-1 (1-1)
Bramki: Piotr Kiełbasa 2, Artur Kucharski, Andrzej Furczon,  Michał Kamiński – samobójcza
Wprawdzie po błędzie obrony Podwórko zdobyło prowadzenie, ale jeszcze do przerwy Szaflary wyrównały a po przerwie wyraźnie dominowały. Podwórko grało zresztą w niekompletnym składzie.

CZARNY DUNAJEC – PODCZERWONE 2-1 (1-0)
Bramki: Kevin Bachelo, Kuba Podczrwiński – John Hajnos
Mecz był wyrównany, bardziej sprawiedliwy byłby wynik remisowy. Czarny Dunajec miał tylko jednego zawodnika na zmiany, Podczerwone – trzech.

Tak padła pierwsza bramka dla Czarnego Dunajca, ponizej fragment z gry

Zdjęcia – Marek Krawczyk

ORAWA –  RATUŁÓW 1-1 (0-0)
Bramki: Marek Hornik – Joe Gawlak
Mecz wyrównany, Larwa nie miała nikogo na zmiany. Być może decydującym momentem spotkania była sytyacja, kiedy po strzale Phila Wicyka pilka wpadła do bramki Ratułowa i sędziowie (główny  i boczny) wskazali na środek. Po chwili jednak i konsultacji  zmienili zdanie i arbiter uznał, ze m padła ze spalone-go.

HALNY – ODROWĄŻ 2-0 (2-0)
Bramki: White Gentile 2
Zasłużona wygrana Halnego, pomimo iż brak była w zespole na-pastnika. Jedynie w pewnym okresie drugiej połowy Odrowąż przycisnął ,ale nie zdobył nawet honorowej bramki. Odrowąż miał tylko jednego zawodnika na zmiany (plus prezes Tomek Grela), co też nie było bez znaczenia na grę.

1.    Czarnyu Dunajec        13    39    63-14
2.    Szalfary                      13    30    48-24
3.    Odrowąż                       13    27    39-22
4.    Halny                         13    22    36-30
5.    Orawa                       13    17    33-35
6.    Podczerwone              13    8    19-31
7.    Ratułów                      13    7    22-45
8.    Podwórko                13    3    10-69