Szachiści w turnieju z okazji 100-lecia Niepodległości Polski

W niedzielę 28 października w Sali Copernicus Center klub szachowy „Het-man” zorganizował turniej z okazji 100-lecia odzyskania niepodleglści, Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, 7 rund, czas do namysłu 20 min.
Uczestniczyło 40 zawodników, z czego większość to młodzież szkolna.

20181028_155523
Nagrody zostały rozdane w kategorii open oraz juniorów ( juniorzy mogli zdobyć również nagrodę w open, jeśli zajęli premiowane miejsce ( Groński –  kl. 5, Góra – high school). Wszyscy zawodnicy grali grali w jednej grupie.
Faworytem turnieju był Maciej Jakubowski ( były wicemistrz Polski juniorów)  z rankingiem 2343, został jednak pokonany przez młodszego polonijnego szachistę Alexa Maleckiego (rt. 1840),  co świadczy o rosnącym poziomie szachów polonijnych.  Kolejna niespodzianka to dopiero 8 miejsce aktualnego mistrza Polonii Wojciecha Giemzy ( rt.1810 ).

KL. 6-8
1. Łojewski Jan                   3 pkt.
2. Frączek Hubert               3
3. Zajdel Iza                        3
4. Interewicz Kuba                3

Najlepsza zawodniczka turnieju została Iza Zajdel, a najmłodsi uczestnicy to Adam Kocjan i Zosia Szymańska – 7-latkowie. W kat. high school najlepszy okazał sie Krzysztof góra 5 pkt.

Sponsor główny turnieju : Optros Property Solution P. Billa Drozda, natomiast  Konsulat RP w Chicago ufundował dodatkowo nagrody rzeczowe.

Organizatorem i sędzią głównym zawodów był Bogusław Niemczewski ( Klub szachowy “Hetman”)