SuperPuchar dla Czarnych Jasło

Siedem polonijnych zespołów zobaczyliśmy w akcji podczas inauguracji halowego sezonu w Europa Soccer League. To jedyna z dużych halowych lig, która podcza pandemii nie zrezygnowała z przeprowadzenia regularnych rozgrywek.  Dalsze polonijne teamy – w tym dwa zespoły Warty – pokażą się w najbliższy piątek, podczas startu „Piątkowej  Europa Leauge”. Najważniejszym i zarazem najciekawszym spotkaniem, był pojedynek o tzw. SuperPuchar pomiędzy obrońcą tytułu mistrza halowej ligi – Błyskawicą i zdobywcą Pucharu tej ligi – Czarnymi Jasło. Puchar przypadł Czarnym Jasło, którzy wygrali rzutami karnymi po meczu zakończonym wynikiem 3-3. Nie zawiódł także drugi zespół Czarnych Jasło.  Udanie rozpoczęły halowy sezon obie drużyny Eagles – pierwszy zespół pokonał pewnie Wisłokę, a drugi, młodzieżowy zremisował z Unią Chicago.
Oto wyniki inauguracyjnej kolejki sezonu halowego 2021

CZARNI JASŁO A – BŁYSKAWICA 3-3 (w serii rzutów karnych 3-2 dla Czarnych Jasło i SuperPuchar dla tego zespołu)
Wyrównany pojedynek, prowadzony zdaniem Wojtka Woźniaka z Błyskawicy – fair, be złosliwości  i niepotrzebnych  fauli. Czarni Jasło cały czas prowadzili – 1-0, 1-1, 2-1,3-1, ale w ostatnich minutach po błędacrh obrony  Błyskawica doprowadziła do stanu 3-3 i dla wyłonienia zdobywcy SuperPucharu potrzebna była seria rzutów karnych. Wygrali ją Czarni Jasło 3-2

AAC EAGLES – WISŁOKA  6-2 (2-1)
Bramki: Otachel, Delgado, Hoffman, Bradley, Eaton, Stankiewicz  –  Alioune Mbaye 2
Mecz przy przewadze drużyny Eagles, która kontrolowała przebieg gry od pierwszej do ostatniej minuty. Udany początek sezonu dla zespołu.
Wisłoka przegrała z faworyzowanym Eagles, ale – jak powiedział Marek Ras – jesteśmy zadowoleni z zaangażowania na boisku . Nasz cel to walka o pierwszą piątkę w tym sezonie. Cieszy, że w składzie mamy 10 Polaków. Dzisiaj w naszych barwach zadebiutowalłKonrad Malinowski z Wisły, która w ostatniej chwili zrezygnowała z uczestnictwa w tej lidze.

First Division

CZARNI JASŁO B – PEGASUS 5-2
Pewne zwycięstwo drugiego zespołu Czarnych Jasło.

FC  MINYOR CHICAGO – JAGIELLONIA 3-1(1-0)
Bramka: Michajlow.
Jagiellonia nie sprostałą rywalowi. Wprawdzie tuż po wznowieniu gry Bułgar Michajłow wyrównał na 1-1, al.e dalsze dwa trafienia należały do FC Minyor.

EAGLES B – UNIA CHICAGO 3-3 (2-1)
Bramki : Krzysztof Mroz 2 , Max Sudor – Piotr Polak, Piotr Karpież, Joe Kaleta
Bardzo ciekawy mecz. Drużyna AAC znowu w tym roku wystawiła drużynę składająca się z doświadczonych zawodników (Juszczyk, Szmuc, Sempoch) i młodych utalentowanych juniorów.
Bardzo dobra postawa bramkarzy AAC Eagles (Gorski w pierwszej połowie i Sempoch w drugiej odsłonie), doświadczenie starszych zawodników i  wspaniala młodzieńcza fantazja zaowocowała bardzo dobrym wynikiem