Stal Mielec nadal bez straty punktu

Lider w Stawski Soccer League – Stal Mielec zgodnie z oczekiwaniami wygrał z debiutantem – Dabrovią Ustronianką i nadal pozostaje jedynym zespołem, który nie stracił jeszcze w tym sezonie punktu. Zwycięstwo podopiecznych Jarka Cwanka zasłużone, chociaż do przerwy prowadziła Dąbrovia Ustronianka 1-0.
stal-milec

Lider Stal Mielec po wygranym meczu z Dabrovią Ustronianką      Foto – Jacek Jówko

bramka-dla-ustronm

Tak padła jedyna bramka dla Dąbrovii Ustronianki   w meczu ze Stalą                               Foto – Jacek Jówko

Dość nieoczekiwany przebiegi miał zapowiadany jako szlagier kolejki pojedynek Podlasia z Polonezem. Do przerwy nieco więcej inicjatywy ze strony Podlasia – w tym okresie jednak bliższy zdobycia bramki był Polonez – dwa kapitale uderzone rzuty wolne przez Wojtka Kapuścika (po pierwszym piłka odbiła się od poprzeczk i wrócila w pole); po drugiej stronie piękne strzały Mario Zubka i Łukasza Kluski. W tym okresie jednak oba zespoły głównie pilnowały defensywnych szyków.
img_8927Robert Sztejn (Podlasie) w walce o pilkę w meczu z Polonezem                             Foto – Wiesław Książek

Rozstrzygnięcie padło już w pierwszych 11 minutach po zmianie stron, kiedy to w tym okresie Podlasie zdobyło aż cztery bramki. Na dodatek Polonez op dwóch czerwonych kartkach (Bartek Rzucidło i Grzegorz Cmuhra) kończył mecz w dziewiątkę.
img_8914Po zdobyciu pierwszej bramki dla Igloopolu – szczęśłiwy strzelec w objęciach kolegów    Foto – Wiesław Książek

img_8916 A to już 2-0 – po rzucie karnym pilka w siatce Capitolu Czarnych Jasło       Foto – Wiesław Książęk

Igloopol wygrał kolejny mecz, walcząc przz 90 minut o każdą piłkę. Niestety nie można tego było powiedzieć o piłkarzach Capitolu Czarnych Jasło.
W spotkaniu najsłabszych zespołów kolejnej porażki doznał Lech, tym razem z Szymańskim. Pewną niespodzianką zakończył sęi pojedynek Czarnyvh z Hetmanem .Faworytem był zespół góralski, który tym razem wystąpił w najsilniejszym składzie. A jednak padł remis, który – zważywszy iż Hetman wystapił osłabiony – na pewno jest sukcesem zespołu Piotra Wiatera. W jego zespole bohaterem był bramkarz  Wojtek Siwik, który wybronił kilakrotne w sytyacjach sam na sam.  Nawiasem mówiąc zawodnicy Czarnych wykazali się ogromnym, brakiem skuteczności – trzykrotnkie nie potrafili trafić do pustej bamki.
Nie było niespodzianki w spotkaniu Zagłębia z Krystyna’s Team.
Stal Mielec nadal z 6-punktową przewagą. Kto i kiedy  powstrzyma zwycięski marsz tego zespołu? Czy uczyni to Zagłębie – ale to dopiero za dwa tygodnie, a może Igloopol (33 października)? Na razie do końca tego miesiąca na czele stawki może pozostać Stal Mielec.
Oto wyniki i aktualna tabela.

DĄBROVIA USTRONIANKA – STAL MIELEC 1-3 (1-0)
Bramki: Łukasz Jopek – Adrian Golemo 2, Waldemar Gołąbek

LECH – SZYMAŃSKi 1-5 (0-3)
Bramki: Jacek Hickiewicz 3, Darek Pawlik, Grzegorz Niedojadło – Robert Strojny

CZARNI – HETMAN 2-2 (2-1)
Bramki: Feliks Król, Krzysztof Leja – Arkadiusz Śliz i Ignace Ponce (samobójcza)

KRYSTYNA’S TEAM – ZAGŁĘBIE  0-2 (0-1)
Bramki:Damian Suszyński, Wiesław Ras

CAPITOL CZARNI JASŁO – IGLOOPOL 0-2 (0-0)

13. Lech        5    0    2-26

W klasyfikacji króla strzelców  samodzielnym liderem jest Adrian Golemo (Stal Mielec) – 7 bramek przed Tomaszem Chlebowiczem (Igloopol) – 6 bramek.
img_8924Igloopol bezpośrednio po zwycięskim meczu z Capitolem Czarni Jasło.  Igloopol i Podlasie  można uznać  zespołami kolejki                                 Foto – Wiesław Książek