Czarni Jasło zdecydowanym liderem

W pierwszej kolejce Premier Soccer League of Chicagoland najwcześniej, bo już w piątkowy wieczór doszło do oolonijnych derów: Wisłoka – Jagiellonia. A zakończył kolejkę  pojedynek liderów – Hammers i Czarnych Jasło, w niedzielne popołudnie.Przykro  tylko , że w trakcie meczu Czarnych Jasło z S.C. Hammers doszło do skandalicznego zachowania zawodników ukraińskiego Hammers,  a nawet próby pobicia przez nich piłkarzy Czarnych. Czy trzy czerwone kartki, jakie zobaczyli, są wystarczającą karą?

Resized_IMGL6298Walka o piłkę w piątkowym meczu Wisłoka- Jagiellonia 4-3     Foto – Wisłoka

Open Division
WISŁOKA – JAGIELLONIA 4-1 (2-1)
Bramki: Grzegorz Czarniecki 2,Maksym Salamakha, Jakub  Chmielewski –                 – Krzysztof Madro z rzutu karnego
O zwycięstwie Wisłoki w polonijnych derbach przesądził krótki okres około 25 minuty gry. Wisłoka prowadzila jj ż 2-0 kiedy po gauu na Konradzie  Slęczce sędzia podyktował rzut karny dla Jagiellonii, który zamienił na kontaktowe trafienie Krzysztof Madro. Ale w pięć minut później czerwoną kartrkę zobaczył Ślęczka i już do końca meczu Jagiellonia fala w osłabieniu.  Nic dziwnego, ze później zawodnikom „jagi” zabrakło sił, co wykorzystała Wisłoka, zdobywając dwie kolejne bramki.
Nie dojechał na mecz jeden z trójki sędziów  i w  efekcie spotkanie prowadziła dwójka arbitrów, nie trafiając często z właściwymi decyzjami.

Poniżej kilka zdjęć z tego spotkania

Resized_IMGL6262 Resized_IMGL6268IMG-4c5b23640bebc307bac0ce1Piłkarze Wisłoki z kibicami po wyygraniu spotkania z Jagiellonią      Foto – Wisłoka

HOGUN WIND – UNIA CHICAGO 2-2 (2-1)
Bramki: Krzysztof ŚMierzchalski,  Kamil Krystopa
Dwukrotnie w tym meczu prowadził Hogun Wind, ale to Unia była bliższa zwycięstwa. Zabrakło jednak szczęścia. A sytuacji do rozstrzygnięcia było co najmniej kilka, m. in. w sytuacji „sam na sam”  znaleźli się Śmierzchalski i Piotr Karpież.

BŁYSKAWICA – CHICAGO ATHLETIC 5-1 (2-1)
Bamki: Eryk Lendon 2, Artur Kielar, Michał Walaszek, Patryk Knap
Pewna wygrana Błyskawicy, zwłaszcza druga połowa upłynęła przy jej wyraźnej dominacji. Na podkreślenie zasługują dwie piękne bramki – pierwsza po technicznym uderzeniu Artura Kielara i „główka” Michała Walaszka, przy których bramkarz nie miał nic do powiedzenia. Bramek mogło paść więcej – w pierwszej połowie Walaszek był „sam na sam” z bramkarzem, a po strzale Kielara  piłka musnęła słupek. Na pewno był to najniższy wymiar kary.

WISŁA – RED DEVILS 2-2
Bramki: Alex Lulek 2

HAMMERS SC – CZARNI JASŁO 1-4 (1-1)
Bramki: Marek Szczęśniak z rzutu karnego,  Dawid Mikołajczak, Łukasz Szczę-śniak, Konrad Madej
Nie takiego epilogu w spotkaniu liderów oczekiwali kibice. Zaczeło się od prowadzenia  Hammers (po stałym fragmencie gry). Na 1-1 wyrównał Marek Szczęśniak z rzutu karnego,. I wtedy zaczęło się. Zawodnik Hammers Taras Dydych kopnął leżącego na ziemi zawodnika Czarnych Jasło, co powodowlao ogólną bójke. Jeszcze przed przerwą zawodnicy  Hammers zobaczyli trzy czerwone kartki. Przez całą drugą połowę trwały na boisku przepychanki, prowokowane przez Hammers.
Opinie na ten temat trenera Czarnych Jasło Macieja Orłowskiego przedstawiamy poniżej.
Było to emocjonalne spotkanie  z rywalem, który ewidentnie chciał nad zastraszyć, a nie  chciał grać w piłkę.  Tuż przed przerwą dwóch Ukraińców zaczęło bić jednego z naszych zawodników, po czym następny dobiegł i zaczął dusić naszego kapitana. Nigdy nie widziałem tak skandalicznego zachowania – sędzia podyktował aż 3 czerwone kartki dla Ukraińców.
 Po długiej naradzie i możliwości dostania walkoweru lub utrzymana remisu, zdecydowaliśmy rozegrać drugą połowę, która przebiegała w napiętej atmosferze. Musieliśmy grać na jeden, dwa kontakty, bo drużyna przeciwnika polowała na nasze nogi. Na szczęście udało się dograć to spotkanie do końca.
  Myślę, że Liga surowo ukaże drużynę przeciwnika, a i my wystosujemy odpowiednie pismo o naruszeniu nietykalności cielesnej…