Sparringi,…sparringi

Tydzień przed rozpoczęciem sezonu w Premier Soccer League of Chicagoland rozegrano kilka sparringów. Tylko Błyskawica, Polonez/Igloopol???? i Unia Chicago przystąpią do rozgrywek  „z marszu”, czyli bez przeprowadzenia kontrolnych gier. Dwa sparringi w przeciągu kilku dni w upalnej aurze zaliczyli piłkarze Czarnych Jasło.
Oto wyniki

CZARNI JASŁO – FC CHICAGO 1-1 (0-0)
Bramka: Mario Waksmundzki
Był to dobry sprawdzian, a przeciwnik wymagający. Tak ocenił ten sparring  trener Tadeusz Ciężki. Rywale prowadzili, wyrównał na 1-1 Mario Waksmundzki.

WISŁA – JAGIELLONIA 7-1 (4-0, 1-0, 2-1)
Bramki: Mateusz Pacuła 2, Konrad Malinowski 2, Dawid Wiśniewski – Javier
Trener Marek Wiśniewski  z powodu upału wziął tylko 14 zawodników. Grano trzy tercje po 30 min. Pierwsza tercja dobra w wykonaniu Wisły, później  aura sprawiła, że tempo spadło. W Jagiellonii sporo błędów  obronie, słabszy dzień miał także bramkarz Wojtek Siwik, który przyznał, że młodsi piłkarze Wisy po prostu ich zabiegali.

WISŁOKA – FC  CHICAGO 1-1
Bamka: Krzysztof Śmierzchalski z rzutu karnego
Udany sparring Wisłoki. Zabrakło wprawdzie pięciu zawodników (urlopy), ale na lige, czyli za tydzień będą wszyscy – zapewnił nas Marek Ras.

CZARNI JASŁO – CONNECTION 1-0 (1-0)
Bramka: Mario Waksmundzki w 26 min
19 zawodników miał do dyspozycji Tadeusz Ciężki. Był  to bardzo udany sparring z kolejnhm wymagającym przeciwnikiem. Grający w linii pomocy  Mario Waksmundzki okazuje się królem strzelców w sparringach, bowiem   w każdym kontrolnym spotkaniu zdobywa bramkę.
Ponieważ Czarni Jasło w pierwszej kolejce ligowej pauzują, za tydzień zagrają jeszcze jeden sparring, z nowym zespołem Panathinaikos