Sockers FC Blue – Czarni Jasło w finale o złoto

Ostatnia kolejka regularnego sezonu w halowej Europa League nie przyniosła zmian w układzie par czołówki przed play offs.  Wprawdzie lider  Major Division Sockers FC Blue przegrał z Wisłą, ale utrzymał trzy punkty przewagi nad drugimi w tabeli Czarnymi Jasło. Te zespoły spotkają się za tydzień w walce o tytuł mistrza ligi. W pojedynku o III miejsce walczyć będą Arsenal (Blyskawica) i Wisła. Ub. roczny mistrz  – Błyskawica under-23 w najlepszym wypadku może zająć piata lokatę. Będzie miała szanse rewanżu w Pucharze Ligi.
W First Division nastąpiła zmiana na pierwszym miejscu, na które awansował Eagles B, wykorzystując  potknięcie dotychczasowego lidera – Poloneza, który tylko zremisował z C1 Soccer Team. Nie zmienia to faktu, że w pojedynku o tytuł rywalem Eagles B będzie Polonez. Awans do finału Eaglesa B, który jest mieszanką młodzieży z kilkoma doświadczonymi, starszymi piłkarzami jest największą niespodzianką sezonu. Rener Eagles B – Robert Sempoch przed startem sezonu liczył na miejsce w środku tabeli.  Jak widać pomylił się  – ta mieszanka młodzieży z rutyniarzami sprawdziła się,
Oto relacje

Major Dvision

WISŁĄ – SOCKERS  FC  BLUE 5-1 (2-2)
Bramki: Jose Alvarez, Marco  Alvarez, David Wiśniewski. Mateusz Makowiec, Edi Antal
Cenna wygrana Wisły na zakończenie regularnego sezonu.  Pozwoliło to awansować na trzecie miejsce. O tym czy Wisła utrzyma tę pozycję zadecyduje play off z Arsenalem.
Pierwsza połowa wyrównana, w drugiej wyraźna dominacja Wisły. Był to ciekawy, stojący na dobrym poziomie pojedynek..
– Sezon w sumie dla nas udany – podsumowywał trener Sławek Tkacz – Ale graliśmy w kratkę – ze słabszymi   zespołami mieliśmy na koncie remisy czy porażki, a najlepsze rezultaty osiągnęliśmy z najsilniejszymi.

WISŁOKA – BŁYSKAWICA under-23  3-4 (0-2)
Bramki: Taras Dydych, Grzegorz Czarniecki, Wojtek Kania – Michał Walaszek 2, Damian Pikul
Sporo kartek podyktowali sędziowie w tym spotkaniu.  Niestety panowie sędziowie nie panowali nad sytuacją. Gra była obustronnie ostra. Błyskawica prowadziła 3-1,  Wisłoka wyrównała na 3-3 i gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, na 9 sek, przed syreną Micha Walaszek z rzutu wolnego zdobył zwycięską dla swego zespolu bramkę.

ARSENAL (BŁYSKAWICA) – FC MOŁDOVA CHICAGO 7-1

.
CZARNI JASŁO – FC SELECT 1-1 (1-1)
Bramka: Sebastian Modrzejewski
Pierwsza połowa bardzo dobra w wykonaniu Czarnych Jasło. W drugiej wyszło na jaw zmęczenie po sobotnim klubowym bankiecie. Poza tym istotne, by zespół zakończył mecz bez kontuzji i kartek – co się powiodło..

First Division

POLONEZ – C1 SOCCER TEAM 6-6 (1-2)
Bramki: Łukasz Paśko 2, Sebastian Jarmuła 2, Krzysztof Kulis, Wojtek Kapuścik’’
W meczu, który nie miał już znaczenia dla składu finałowej dwójki, która za tydzień  stoczy pojedynek o mistrzostwo First Division  Polonez zremisował z C1 Soccer Team 6-6. Przegrywał do przerwy1-2, a później nawet 2-5. Potrafił  dojść przeciwnika na 5-5, objął prowadzenie 6-5, ostatecznie jednak pojedynek zakończył się remisem 6-6. W końcówce Polonez grał w przewadze pięciu na trzech, ale nie potrafił wykorzystać szansy i zdobyć zwycięską bramkę.
Graliśmy na pół gwizdka – przyznał Wojtek Kapuścik. – Obawialiśmy się, by przed finałem nie złapać jakiejś kontuzji. Na szczęście obyło się bez tego. Mobilizujemy wszystkie siły na następną niedziele, na finał z Eagles B.

EAGLES B – UNIA CHICAGO  5-3 (2-2)
Bramki: Kuba Piotrowski 4, Marek Golik  – Łukasz Mikołajczak 2, Dominik  Wardzała
Było to dobre spotkanie, w którym było sporo walki. Pierwsza połowa dla Unii, która prowadziła w pewnym momencie 2-0. W pierwszej połowie Eagles nie wykorzystał jednak trzech sytuacji bramkowych. Później dwie stracone przez Unię kartki po dwóch niebieskich kartkach (błąd przy zmianie zawodników i przepychanie przy bandzie) doprowadziły do wyrównania  Z upływem czasu młodzi zawodnicy Eagles  przejęli inicjatywę, a Unii zaczęło brakować  sił.  Zabrakło także w tym zespole bramkarza, którego zastąpił zawodnik z pola Tomek Kaczówka.
Zakończenie regularnego  sezonu na pierwszym miejscu – tego nie oczekiwaliśmy – przyznał trener Robert Sempoch. – Przed sezonem liczyliśmy na miejsce w środku tabeli i wygranie może czterech spotkań. Mieszanka młodzieży ze starszymi zdała egzamin. Zadowoleni są młodzi zawodnicy, którzy poczynili duże postępy, jak i ich rodzice. Zapewne w kolejnym halowym sezonie będziemy kontynuować tę próbę..,

JAGIELLONIA – SOCKERS FC BLACK 1-5 (1-0)
Bramka: Paweł Ściepuk
W pierwszej połowie było jeszcze  nieźle, przeciwnik nie stworzył zagrożenia pod bramką “jagi”, Natomiast po przerwie Jagiellonia pokazała swoje najgorsze oblicze – grano na stojąco, w efekcie wysoka, zasłużona porażka.

CZARNI JASŁO  under-18 – CHICAGO  FC 4-2 (3-0)
Bramki: Andrew Guzman 2, Konrad Madej, Stefan Sawaściuk
Łatwe spotkanie dla młodzieży Czarnych Jasło. Przy  stanie 4-0 w drugiej połowie trochę uderzyła kreatywność do głowy I każdy chciał zacząć strzelać. Wtedy  straciliśmy dwie bramki Za tydzień walczymy o 3 miejsce i jesteśmy bardzo pozytywnie  nastawieni na to spotkanie