Sockers FC Blue – Czarni Jasło w finale o tytuł

A więc wszystko już jasne. W wielkim finale o tytuł halowego mistrza Europa League w sezonie 2019/2020 spotkają się za dwa tygodnie Sockers FC Blue i Czarni Jasło. Oba te zespoły zderzyły się w przedostatniej kolejce i był to pojedynek, który rozstrzygnął o pierwszym miejscu na mecie regularnego sezonu. Po wyrównanym przebiegu, może trochę przy pomocy sędziów, wygrali Sockers.

AN0I3672Sebastian Modrzejewski wyrównuje stan meczu: Sockers FC Blue – Czarni Jasło na 1-1       Foto – Jacek Jówko

Czarni Jasło będą mieli szanse rewanżu w finale. W pojedynku o trzecią lokatę walczyły dwie Błyskawice. Wygrał pierwszy zespół z drużyną under-23, która spadla na piątą pozycje  wyprzedzona jeszcze przez dobrze finiszującą Wisłę.  A więc przed ostatnimi meczami regularnego sezonu prowadzą Sockers FC Blue 27 pkt przed Czarnymi Jasło 23 pkt, Arsenalem (Błyskawicą)  19 pkt, Wisła 18 pkt i Błyskawicą under-23 – także 18 pkt
W First Division lider Polonez wprawdzie tylko zremisował  z C1 Sockers Team, ale wystarczyło mu to do utrzymania pierwszej pozycji przed Eagles B, który ma tyle samo punktów, identyczną różnice bramek (+14), ale więcej strzelonych bramek.  Te dwa zespoły spotkają się w meczu o mistrzostwo First Division, niezależnie od wyników ostatniej kolejki – mają po 26 pkt, a trzecia w tabeli Jagiellonia – 22 pkt.
Oto relacje

WISŁOKA – SOCKERS FC WHITE 6-5 (5-1)
Bramki: Taras Dydych 4, Grzegorz Czarnecki, Michał Szproch
Wisłoka wystąpiła bez kilku podstawowych zawodników, ale kiedy do przerwy prowadziła aż 5-1, wydawało się, że jej wygrana jest niezagrożona. Tymczasem  w drugiej połowi przeciwnik zaczął odrabiać straty, doprowadził do wyniku 5-5 i zrobiło się nerwowo.. Na szczęście 4 min, przed końcem Taras Dydych zdobył swoją czwarta w tym dniu bramkę, pieczętując wygraną Wisłoki.
Z pracy trenera w Wisłoce zrezygnował ostatnio Marcin Szmuc. Kierownictwo klubu i zawodnicy dziękują mu za jego prace i osiągnięte z zespołem wyniki.

.
CZARNI JASŁO – SOCKERS FC BLUE 4-5 (1-2)
Bramki: Patryk Szatko Sebastian Modrzejewski, Łukasz Szczęśniak, Ben Babo
Mecz był wyrównany, Sockers grali bardzo dobrze, pojedynek w ogóle l się na wysokim poziomie. Szkoda tylko ,że zpsuli go sędziowie.
Trener Czarnych Jasło Tadeusz Cięzki nie krył rozczarowania:
To co dzisiaj wyprawiał sędzia,  nie mieści się  w głowie – powiedziałanuli. – Druga bramka dl Sockers padła po ewidentnym faulu na Pawle Hanuli. Gdy prowadziliśmy 3-2, zaczął się kabaret sędziowski. Pomimo stronniczego sędziowania, „goniliśmy” wynik, ale zabrakło czasu…. –

Zdjęcia – Jacek Jówko

ARSENAL (BŁYSKAWICA) – BŁYSKAWICA under-23  2-0 (1-0)
Bramki: Edi Philot, Tim King
Pojedynek dwóch zespołów ego samego klubu – podobnie jak poprzednie starcia tych drużyn – przebiegał w sportowej atmosferze i stał na bardzo dobrym poziomie. Tym razem wygrał pierwszy zespól, grzebiąc ostatnie, teoretyczne już tylko szanse młodszego zespołu na grę o mistrzostwo.
.
WISŁA – BH LILIES 11-2 (6-1)
Bramki: Jorge Alvarez 4, Mario Alvarez 2, Eljas 2, Mateusz Makowiec, Konrad Malinowski., Dawid Wiśniewski.
Gładka wygra Wisły nad słabym rywalem. Ciekawostką jest to, że w poprzednim meczu tych drużyn w  hali padł remis 3-3. Tym razem jednak wątpliwości nie było, bramek mogło paść jeszcze więcej. Jak widać, piłkarzom Wisły nie zaszkodziła sobotnia impreza walentynkowa, z udziałem całej drużyny, która przeciągnęła się do godz. 2. nad ranem.

FC MOŁDOVA – CZARNI JASŁO 4-6 (2-4)
Bramki: Chris Modrzejewski 2,  Patryk Szatko, Julian Rączka, Ben Babo, Paweł Hanula
Nie było łatwo Czarnym, którzy odczuwali skutki wcześniejszego w tym dniu pojedynku z Sockers Fc Blue. Tym niemniej cały czas prowadzili – raz tylko był remis 1-1. A późnej 3-1. 4-1. 4-2. 5-2. 6-2, 6-3 i 6-4.
– Cieszymy się, że przed sobotnim klubowym bankietem zapewniliśmy sobie udział  w finale o pierwsze miejsce, niezależnie od wyników1) ostatniej kolejki – powiedział Taduesz Cięzki. – . Po raz czwarty znaleźliśmy się w finale. Czy komuś innemu taka sztuka się udała?

.

POLONEZ – C1 SOCCER TEAM  3-3 (1-2)
Bramki: Sebastian Jarmuła, Kamil Szmit, Dominik Bucior
C1 Soccer Leatm okazał się bardzo trudnym rywalem. Prowadził do przerwy 2-1, a później nawet 3-1. Pościg Poloneza okazał się częściowo skuteczny, zakończył bowiem remisowym rezultatem i podziałem punktów. Na podkreślenie zasługuje bardzo ładna, ostatnia bramka meczu Dominika Buciora (z podania Sebastiana Grosmana)
W Polonezie zabrakło pięciu podstawowych zawodników, stąd z końcowego rezultatu chyba może być zadowolony.
.
EAGLES B – CHICAGO FC 2-0 (1-0)
Bramki: Marcin Simson, Tomasz Mieczkowski
Wynik powinien być znacznie wyższy. Eagles nie wykorzystał  wielu dalszych okazji bramkowych, m. in, trzy razy jego zawodnicy znaleźli się w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem.”

CZARNI JASŁO under-18 – UNIA CHICAGO 5-3 (3-0)
Bramki dla Unii: Piotr Karpież, Dominik Wardzała, Adam Rozanek
Gra wysokim pressingiem i szybko zdobyte trzy bramki przez Czarnych Jasło  dały im  prowadzenie 3-0 i ustawiły przebieg spotkania. Unia próbowała później „gonić” wynik – było 3-2, później 4-3, ale kolejna kontra Czarnych Jasło przesądziła o końcowym wyniku  5-3. Szybko i ambitnie grający młodzi zawodnicy Czarnych  Jasło górowali i ich zwycięstwo całkowicie zasłużone.,

JAGIELLONIA – BŁYSKAWICA over-30  2-1 (1-1)
Bramki: Paweł Szawkało, Marcin Boratyński
Wyrównany pojedynek. Błyskawica zdobyła prowadzenie przed przerwą, gdy po czerwonej kartce Boratyńskiego „Jaga” grała przez 5 minut w osłabieniu, Po przerwie Jagiellonia wyrównała, a na 3 min przed syrena Boratyński zdobył zwycięską bramkę.