Sensacja na mecie regularnego sezonu

W Polonijnej Lidze Siatkówki zakończył się regularny sezon.  Pary półfinałowe play off poznaliśmy już wcześniej, tak więc w ostatniej kolejce nie było już stawki. Co najwyżej pojedynek liderów mógł mieć charakter prestiżowy.
Zaskakujący był rezultat pojedynku Your Ad Here z outsiderem – Alexian Brothers. Po pierwszym wygranym do 12. secie wydawało się że to Your Ad Here łatwo upora się z Alexian Brohers. Jednak siatakrze najsłabszego zespołu ligi  obudzili się w drugim secie i po pięknych i długich wymianach wyrównali. W tie breaku walka toczyła się punkt za punkt ale w ostatniej decydującej piłce to Alexian Brothers okazali się lepsi i wygrali 17-16 i cały mecz 2-1.

akże  w pojedynku z Russian Bears więcej szans dawano chyba „orłom”,a jednak wygrały – i to gladko – „niedźwiadki”.   W pojedynku liderów lepszy okazał się CSM Fastener, wygrywając nadspodziewanie łatwo (w obu setach do 12.)
Czyżby niektóre zespoły oszczędzały siły na play off?