Eagles powrócił na pozycję lidera

W najciekawszych i zarazem najważniejszych dla układu spotkaniach w Premier Soccer League of Chicagoland Eagles zremisował z C1 United, a Czarni Jasło przegrali ze Schwaben. W tej sytuacji na pozycję lidera powrócił Eagles z 32 pkt; . Taki sam dorobek punktowy mają Czarni Jasło, ale gorszy bilans bramek. Trzeci jest Schwaben 30 pkt. Z tej trójki w najlepszej sytuacji jest Eagles, który ma jeden mecz mniej rozegrany od rywali. Być może jeszcze w tym tygodniu Eagles rozegra zaległe spotkanie z Fc Select.
Oto wyniki

Open Division

SCHWABEN – CZARNI JASŁO 2-0 (0-0)
W zespole Czarnych Jaslo zabrakło – z uwagi na konieczność gry w zespołach college – co najmniej połowy z podstawowego składu. Widać to było w grze, w meczu ze Schwaben.
Oto relacja trenera Macieja Orłowskiego
– Przegraliśmy 2-0. My graliśmy w piłkę, a przeciwnik strzelał bramki. Mieliśmy 4 dogodne sytuacje i dwie poprzeczki. Szkoda że nie udało się wykorzystać okazji. Nie umiemy grać na trawiastym boisku i mieliśmy problemy z dystrybucją piłki. Pierwsza bramka po ewidentnym spalonym, ale to nie pierwszy raz tracimy punkt przez złą decyzje. Druga bramka to kontra w 92 minucie, po której Jose Mendoza fauluje przeciwnika w polu karnym.
Do końca zostało nam dwa spotkania, a potem play off. Jest to bardzo długi sezon dla nas – na pewno za długi wiedząc ze 80% naszej drużyny nie może grać w tym okresie przez to że grają w szkołach.
Trzeba próbować nowych rozwiązań z nowymi zawodnikami, a na to potrzeba i czasu, i treningów. Mimo tego na każdym meczu mamy 18 zawodników i to cieszy, że nie ma problemu z frekwencją. Jedynie mamy niedociągnięcia w aspekcie piłkarskim. W tym sezonie swoje wygraliśmy (State Cup i MWPL), a PSL jest dla nas dodatkiem, który z honorem dogramy do końca.

Tak padła pierwsza brramka dla Schwaben

I już jest 2-0 po rzucie karnym         Zdjęcia – Jacek Jówko

WISŁĄ – BŁYSKAWICA 1-1 (1-0)
Bramka: Szymon Głąb
Z przebiegu gry i ilości stworzonych sytuacji w tych polonijnych derbach, bliżej zwycięstwa była Wisła. Zespól długo prowadził 1-0, a wyrównująca bramka padła w końcówce, kiedy po dośrodkowaniu z boku piłka przeszła wzdłuż pola karnego i nikt z wiślaków nie potrafił jej wybić, aż w końcu przyłożył nogę napastnik Błyskawicy.
Oto co powiedział manager Wisły – Kazimierz Boloż:
– Mecz przebiegał pod nasze dyktando. DOo przerwy prowadziliśmy 1-0. Kreowaliśmy sytuacje, ale nie potrafiliśmy uwieńczyć je bramkami. Bez dwóch zdań to spotkanie powinna wygrać Wisła. Błyskawica oddała w całym meczu tylko jeden strzał, z którego uzyskała bramkę. ,

MACEDONIA FC – UNIA CHICAGO 1-3
Bramki: Adrian Głódź , Sebastian Głódź, Artur Kurzyński
Pomimo braku kilku podstawowych zawodników, świetny mecz przebiegający pod dyktando Unii. Po jednym golu zaliczyli bracia Głódź, którzy dzisiaj zasługują na pochwałę .Wynik zamknął grający trener Artur Kurzynski pięknym uderzeniem z rzutu wolnego .

C1 UNITED – EAGLES 3-3 (0-1)
Bramki’ Derek Hoffman 2, Gordi Gurson
Dramatyczny przebieg miało to spotkanie. Eagles przegrywał już 0-2, by w ciągu dwóch minut wyrównać na 2-2. Raz jeszcze C1 United (a właściwie było to Chicago Nation z UPSL, tak bardzo bowiem wzmocnił się na ten mecz C1 United) wyszło na 3-2, ale w ostatniej minucie Eagles zdołał wyrównać i mecz zakończył się podziałem punktów.

Over-40

EAGLES – FC SKA 0-5 (0-1)
Eagles zaczął w dziesiątkę, później dojechał jeszcze Adam Rolek, ale w drugiej połowie kontuzji doznało trzech zawodników i zespół kończył mecz ponownie w osłabieniu liczbowym