Ruszyła Europa League

Rozpoczął się kolejny sezon w halowej Europa League. W stawce szereg  polonijnych zespołów  – w Major Division Czarni Jasło, Wisłoka, Wisła, Eagles i Błyskawica, a w First Divison Jagiellonia, Unia Chicago, Błyskawica over-30, Odrowąż i Czarni Jasło B. w
W inauguracji wygrały Wisła, Wisłoka, Jagiellonia i Czarni Jasło . Remisem  za-kończyły się pojedynki Błyskawicy z Sockers Chicago Blue i  Eagles z Hammers. W obu tych meczach rywale naszych zespołów zdobyli bramki, które dały im wynik remisowy, w ostatnich minutach gry. Szczególnie przykra jest wpadka Eagles.  gdyż był to zarazem pojedynek o SuperPuchar pomiędzy mistrzem poprzedniego sezonu (Eagles), a zdobywcą Pucharu Ligi (Hammers). Ten mecz o SuperPuchar wygrali rzutami karnymi Hammers,  a w lidze liczyć się będzie oczywiście wynik remisowy.
Oto relacje

CZARNI JASŁO – FC MOŁDOVA  3-5
Bramki: Michał Szaflarski 3
Na stojąco nie można wygrać meczu, a na dodatek Jose Mendoza nie wykorzystał rzutu karnego.

ARMADA CHICAGO – WISŁOKA 2-7
Bramki: Ulises Pineda 4, Michał Piechota, Sal Garcia, Paweł Urban
Cały zespół zasłuży na wyróżnienie, a szczególnie  Dawid Nowicki, który zastąpił nieobecnego bramkarza oraz Maciej Szczepiński, Paweł Urban, Kuba Knurek, i Pineda, który zadebiutował. Po raz pierwszy pokazał się również 18-letni Grzegorz Skubisz.

Resized_20211212_115316Piłkare Wisłoki ruszają do boju…

SOCKERS FC 19 ACADEMY – WISŁA 4- 5
Bramki: Konrad Malinowski 2, Marco Alvarez 2, Alex Lulek
Ciekawy, na dobrym poziomie stojący pojedynek. Od stanu 2-2 Wisła strzeliła trzy bramki , wychodząc na 5-2.  Ale na tym nie skończyły się emocje. Grając w  osłabieniu Wisła straciła trzecia bramkę, po karnym w ostatniej minucie było już tylko 5-4, ale wiślacy dowieźli zwycięski wynik do  syreny. Wyróżnić trzeba bramkarza Piotra Pycha, który jednak na minutę przed końcem doznał kontuzji. Zastąpił go wówczas Alex Lulek. Sockers Academy to młody, wybiegany zespół, trenujący często i pięć razy w tygodniu. Dla Wisły okazał się wymagającym rywalem.

EAGLES – HAMMERS  S.C. 2-2, rzutami karnymi 3-2 dla Hammers
Braki: Derek Hofman, Wójcik
Jeszcze na 4 minuty przed końcem Eagles prowadził 2-0 i wydawało się, ze zdobędzie Superpuchar. Niestety wtedy padła kont aktowa bramka, a na 2 min przed końcem Hammers wyrównali stan pojedynku.  W rzutach karnych Hammers okazali się lepsi.

BŁYSKAWICA   – SOCKERS  CHICAGO BLUE  2-2
Bramki: Brandon, Sam Mason

JAGIELLONIA – FC BLACK 4-1 (3-0)
Bramki: Roberto Ayala, Krzysztof Mariański,  Paweł Ściepuk
Mecz pod dyktando Jagiellonii, która miała więcej okazji do podwyższenia wyniku, ale jak zwykle zabrakło skuteczności. Jedyna bramka dla FC Black padła po błędzie bramkarza Wojtka Siwika. W końcówce rywale mogli zdobyć kolejną bramkę…

ODROWĄŻ – PREGASUS 2-5
Bramki: Dawid Skorupa, Jonathan Corona

CZARNI JASŁO B – UNIA  CHICAGO 4-1
Bramki: DominikJabłoński, Nathan Solarski, Mateusz Skorupa i junior  Alverado – Piotr Karpierz
MINYOR CHICAGO – BŁYSKAWICA over-30  5-3