Russian Bears nowym liderem

Po półtoramiesięcznej przerwie wznowiła rozgrywki Polonijna Liga Siatkówki. W siódmej kolejce doszło do spotkania na szczycie, w którym dotychczasowy lider K&B Innovation przegrał z zajmującym drugie miejsce Russian Bears. W ten sposób nastąpiła zmiana lidera. „Rosyjskie Niedźwiadki” wyszły na prowadzenie. Mecz był barzo zacięty i wyrównany – o sukcesie zadecydowała lepsza dyspozycja w tie-breaku.
Do sporej niespodzianki doszło w meczu Skyline z AAC Eagles- Żywiec. Znacznie niżej notowany zespól „orłów” wygrał, i to w dwóch setach.
Oto wyniki VII kolejki, komentarz prezesa Ligi – Miłacha Płoskonki i aktualna tabela.

SKYLINE – EAGLES-ŻYWIEC 0-2 (15-25, 13-25)
K&B INNOVATION – RUSSIAN BEARS 1-2 (29-27, 22-25, 12-15)
YOUR AD HERE – SOBIESKI 2-0 (26-24, 25-22)
MCGRATH AUDI – UNITED 2-1 (17-25, 25012, 15-12)
Aktualna tabela
(kolejno: ilość gier, punktów, stosunek setów i małych punktów)
1.Russian Bears           7       14        12-6     (+35)
2.K&B Innovation          7       13       12-8     (+47)
3.McGrath Audi             6       11       10-7     (+18)
4.Your Ad Here             6       11       9-6       (+7)
5.Sobieski                     6       10       8-7       (+5)
6.Skyline                       6         9       8-8       (-1)
7.Eagle-Żywiec             6        8       6-8       (-15)
8.United                        6        7       6-10     (-22)
9.KSZ Illinois                 6       1       1-12      (-74)
Michał Płoskonka komentuje:
Wygrana Żywca to wynik przede wszystkim znakomitej gry w obronie. Wszelkie piłki od Skyline – Żywiec „wybierał”. Dobrze byli ustawieni , dobrze poukładani, nie bali się zaatakować. Skyline miał mało atutów, zabrakło w szeregach przegranych kogoś, kto wziąłby ciężar gry na siebie. To na pewno była niespodzianka, ale ten sezon nas nauczył, że nie ma meczów i drużyn spisanych na straty. Ten sezon jest inny od poprzednich – nie można być pewnym wyników w każdej kolejce. Czasy, gdy wyniki można było ustalić przed meczem (patrząc na harmonogram gier), odeszły w przeszłość.
Bardzo ciekawy był mecz prowadzących w tabeli drużyn – Innovation  i Russian Bears. Punkt za punkt do końca pierwszego seta; w drugiej partii też były zmiany na prowadzeniu. Mecz bardzo wyrównany przez długi czas. W tie-breaku duże emocje – walczono przecież o fotel lidera. „Niedźwiadki” wygrały, bo w tie-breaku zaprezentowali się dużo lepiej. Innovation już na początku  tie-breaka przegrywał 2-6 i takiej różnicy punktów raczej już nie można odrobić – gry gra  toczy się do 15 punktów. Błędy w przyjęciu zadecydowały.
Ciekawe było kolejne spotkanie. W I  secie Sobieski  prowadził  20-16,ale Your Ad Here wyciągnął i w końcu wygrał seta. W drugim także prowadził w pewnym momencie Sobieski , ale roztrwoniono tę przewagę. Przez chwilę zapachniało sensacją –  że mistrzowie poprzedniego sezonu przegrają, ale potrafili sie odnaleźć, otrząsnąć, pokazali charakter. Gral do końca i wygrali.