Royal/Cracovia wygrywa derby

Polonijne derby w over-48 Division ligi oldboyów  Metro wygrał Rpyal/Cracovia., bijąc 3-2 Calisie.Tym samym Calisia po czterech kolejnych zwycięstwach, w piątym meczu sezonu doznała pierwszej porażki. Wygrana Roya/Cracovii oznacza, , ze zespół ten nie traci szansy na kolejny tytuł w tej dywizji. Ma obecnie na koncie 13 pkt – po czterech zwycięstwach, jednej porażce i jednym remisie. Tyle samo punktów ma Connection, a 12 pkt pkt Calisia, która rozegrała jednak dopiero pięć spotkań. Za tydzień jeszcze jedna kolejka, a później miesięczna przerwa. Wszystko wskazuje na to, że w rewanżowej rundzie w walce o tytuł liczyć się będą wymienione wyżej zespoły, czyli Royal/Cracovia, Connection i Calisia.
Oto relacja,.
CALISIA –  ROYAL/CRACOVIA 2-3 (1-2)
Bramki: Jan Kołodziej 2 – Andrzej Potopowicz 2, Sławek Strzesak
Był to zacięty, wyrównany pojedynek. Prowadzenie uzyskała Calisia po pięknym uderzeniu Kołodzieja.  z dystansu, tuż przy słupku. W pierwszej połowie więcej sytuacji bramkowych stworzyła Royal/Cracovia, która na przerwę schodziła z prowadzeniem  2-1. Po przerwie nabytek z Victorii – Andrzej Potopowicz podwyższył  na 3-1, ale Calisia nie rezygnowała. Ta część gry na pewno należała do niej. Na 15 min przed końcem padła kontaktowa bramka, zrobiło się 3-2 i zrobiła się nerwowa końcówka, bo Caliia atakowała non stop. Było dużo fauli i sporo żółtych kartek.
W Calisii zabrakło pięciu zawodników z podstawowej jedenastki, co też miało wpływ na postawęzawodników.