Royal/Cracovia lepszy od Wegrów

W niedziele w Naperville, w sparringowym spotkaniu Royal/Cracovia over-48 pokonał węgierski Ferensvarosh 6-5. Był to pierwszy występ zespołu na otwartym boisku. Węgrzy rozpoczęli lepiej, składniej rozgrywali piłkę i po 15 minutach prowadzili 2-0. Do przerwy był wynik 3-3 :Po zmianie stron już wyraźna przewaga naszego zespołu, który prowadził 5-3, 5-4, 6-4, W ostatniej minucie po przypadkowej ręce w polu karnym, Węgrzy z rzutu karnego zdobyli bramkę i spotkanie zakończyło się wynikiem 6-5.
Royal/Cacovia miał tylko dwóch zawodników na zmiany. W zespole wystąpiło kilku zawodników związanych z Ligą Podhalańską, m,in, Ryszard Bury, Adam Rabiański. Jak nam powiedział menedżer Royal/Cacovii – Krzysztof Drabik, jeśli mecze góralskiej ligi nie będą czasowo kolidowały z występami Royal/Cracovii w lidze oldboyów Metro, to pozyskani piłkarze wzmocnią na stałe jego zespół..

ROYAL/CRACOVIA over-40 – FERENSVAROSH 6-5 (3-3)
Bramki: Michał Kamiński 3,Zdzislasw Wawrzyńczyk, Ryszard Bury, Adam Rabiański