Rodzina Wolskch wygrywa…

24 września późnym wieczorem dobiegł końca czterdziesty drugi polonijny tur-niej tenisa stołowego E J Plumbing Open 2017. Turniej ten był ostatnim turniejem eliminacyjnym do polonijnego TOP16, który odbędzie się 15 października.
Na starcie stanęło 60 zawodników. Rywalizowali oni w trzech kategoriach. W kategorii amatorów pierwsze miejsce zajęła Eva Harrison, wyprzedzając Jana Kira oraz młodego Alexa Merchuta.

Kategoria zaawansowana : od lewej Michał Wolski, Wojciech Wolski, sponsor Tomasz Godlewski z EJ Plumbing, Igor Falchuk

W kategorii średnio-zaawansowanej zwyciężył  bardzo doświadczony Ma-rek Ignatowski, który dwa tygodnie temu w Polsce zdobył drugie  miejsce na Mistrzostwach Polski Weteranów.  Drugie miejsce przypadło Cezaremu Koralewskiemu. Natomiast na ostatnim stopniu podium stanął  Michał Tomal.

Kategoria średniozaawansowana : od lewej organizator Wojciech Wolski, Michal Tomal, Marek Ignatowski, Cezary Koralewski, Tomasz Godlewski z EJ Plumbing.

W kategorii zaawansowanej już w fazie grupowej doszło do kilku niespodzianek. Ale największą była przegrana Artura Kurka z Jarosławem Dydyñskim. To bardzo skomplikowało układ dalszych rozgrywek w fazie pucharowej. I tak Artur Kurek spotkał się z rozstawionym z numerem pierwszym Michałem Wolskim już¿ w grze o ćwierćfinał. Po bardzo zaciętej grze 15-letni Michał Wolski wygrał 3:2. W  fina³owym meczu Michał Wolski przegrał 3:2 z Wojciechem Wolskim..  Mecz o trzecie miejsce dostarczył nam również sporo emocji. W nim naprzeciw siebie stanęli Janusz Franeczek i Igor Falchuk. Lepszym okazał sie Igor wygrywając  3:2.

.Kategoria amatorska : od lewej Max Merchut, Eva Harrison, Jan Kir

Dziękuję panu Tomaszowi Godlewskiemu z EJ Plumbing, który był głównym sponsorem, panu Zbi-gniewowi Jabłońskiemu z Creative Concept Group, Sławojowi Ostowskiemu z firmy PolDoor oraz Illi-nois Table Tennis Association za pomoc w organizacji tego turnieju..