Remisy w Major Division PSL

Trzy polonijne zespoły w Major Division Premier Soccer League of Chicagoland  zanotowały remisy – to pewna niespodzianka.  Błyskawica nie zdołała rozstrzygnąć na swoją korzyść pojedynku z najsłabszym zespołem dywizji – Thunder Sports Clubs.  Czarni Jasło przechodzą ostatnio pewien kryzys, co widać choćby po miejscu dopiero w środku tabeli , a zespól ten uchodził przed startem za jednego z faworytów.
– Od jakiegoś czasu nie możemy znaleźć świeżości meczowej i czasu na treningi, bo gramy dużo zaległych meczów – przyznał trener Maciej Orłowski. Tym razem Czarni Jasło tylko zremisowali z FK  Armada. Trzeci remis w niedzielę przypadł  Wiśle w meczu z C1 United. Ale  w tym wypadku to dobry rezultat – C1 United należy do czołowych zespołów tej Dywizji. Trzeba pamiętać, że do niedawna wiślacy plasowali się  w ogonie ligowej tabeli, dzisiaj są już w środku  stawki, a w ostatnich trzech meczach zdobyli pięć punktów.
Nie zamódl lider First Division  kategorii open – Unia Chicago, która z łatwością rozprawiła się z Red Devils, umacniając swoją pierwszą pozycję.

Open

C1 UNITED – WISŁA 3-3 (2-1)
Bramki: Alex Lulek 2, Johny Taraszka,
Kolejny punkt, zdobyli piłkarze Wisty, remisując z silnym zespołem , jakim jest C1 United.
– Wynik jest o.k. , ale powinniśmy wygrać to spotkanie – powiedział trener Wisły Daniel Kulawiak.
Wisła prowadziła 1-0 i 2-1, potem  był remis 2-2 i na prowadzenie 3-2 wyszli rywale. Na 3-3 wyrównał 15 min przed końcem Alex Lulek.  W końcówce były jeszcze dwie szanse na zdobycie zwycięskiej bramki, ale źle rozegrano akcje, z których mogły paść gole.

BŁYSKAWICA – THUNDER SPORTS CLUB 3-3 (2-3)
Bramki: Sam Maisen, Artur Kielar, Damian Pikul
Tylko jeden punkt zdobyli piłkarze Błyskawicy w pojedynku z zespołem zajmującym ostatnie miejsce w Major Division Premier Soccer League.  Z tą samą drużyną w pierwszej rundzie Błyskawica gładko wygrała 6-1.Co się stało? Czy uśpiło piłkarzy łatwe prowadzenie 2-0? Ale jeszcze przed przerwą przeciwnik nie tylko wyrównał, ale objął. prowadzenie 3-2. Później – pomimo bardzo  wyraźnej  dominacji Błyskawicy, udało się tylko  uratować tylko jeden punkt. Być może jedną z przyczyn słabszej gry była śliska po  deszczu murawa, ale to przecież nie może być wytłumaczeniem
.
:
UNIA  CHICAGO – RED DEVILS 6-1 (3-0)
Bramki:  Łukasz Borys 3, Adrian Głódź. Łukasz Mikołajczak, Adrian Cebula
Mecz cały czas pod dyktando Unii, a wynik  6-1 to najmniejszy wymiar kary. Jedyna stracona bramka  padła po błędzie obrony, o co można mkiec ptesnej,bo przy silmeisizsh porziikju ozde yo mkeić znczdnkei.

CZARNI JASŁO – FK ARMADA 2-2 (2-0)
Bramki: Nathan Solarski, Mike Szaflarski.
Bardzo dobra pierwsza połowa Czarnych Jasło. W drugie połowie drużyna przeciwna przeprowadziła dwie kontry po stracie piłki na środku boiska i strzeliła dwie bramki.
– Od jakiegoś czasu nie możemy znaleźć świeżości meczowej i czasu na treningi, bo gramy dużo zaległych meczów (w innych ligach – przyp, wk).  Nie usprawiedliwia to tak słabego występu. Szkoda straconych punktów i słabej dyspozycji

Bramki: Sebastian Grosman, PIotr Leszczyk z rzutu karnego, Marcin Simson
To był trudny mecz – nie dość że Eagles miał tylko 12. zawodników do gry, to musiał  kończyć mecz …w dziewiątkę. Zespól Roberta Juszczyka prowadził 1-0,  Botev wyrównał na 1-1 i takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa spotkania. W drugiej odsłonie najpierw Marcin Szmuc zobaczył czerwona  kartkę, po nieprecyzyjnym wślizgu na mokrym, śliskim boisku. Wparwdaie wkrótce Eagles ponownie objął prowadzenie z rzutu karnego, wykonanego przez Piotra Leszczyka, ale…dosłownie w minuty później Leszczyk otrzymał drugą żółta kartkę i już do końca Eagles grał w dziewiątkę. Nie tylko jednak skutecznie obronił jednobramkową przewagę, ale w końcówce Marcin Simson zdobył trzecią bramkę,, pieczętując wygraną zespołu. Był to rzeczywiście bardzo ciężki, ale zwycięski dla Ęagles mecz