Remis w meczu na szczycie

Końcówka sezonu w Ruropa League robi się pasjonująca.  Pomiedzy pierwszym i czwartym zespołem w tabeli różnica zaledwie dwóch punktów. Do zakończenia rozgrywek pozostały trzy kolejki i play off. W niedzielę, w meczu o prowadzenie  tabelki Major Division lider Czarni Jasło zremisował dość szczęśliwie z wisłoką. Wygrały oba zespoły Błyskawicy i w ten sposób ta czwórka walczy o dwa pierwsze miejsca przed play off.  Z kim zagaj najlepsi w ostatnich kolejkach?

•    Czarni jasło – kolejno z Sockers FC White,  Błyskawicą u-23 i Wisłą;
•    Błyskawica u-23 – z BH Lilies, Czarnymi Jasło i Sockers FC Blue;
•    Wisloka – z  Wisłą, Sockers FC Blue i BH Lilies
•    Błyskawica –  z Sockers FC Blue, BH Lilies i Sockers FC White
W First Division brdzo ciekawe polonijne derby: Jagiellonia – Unia, wygrała  rzutem na taśmę “jaga”, zdobywając  zwycięską bramkę 30 sek przed końcem gry.  Faworytem w tej dywizji jest Mołdova FC, która o trzy punkty wyrpeda Poloneza i Jagiellonię oraz o 5 punktów Unię Chicago.
Oto relcje

SOCKERS FC WHITE – BŁYSKAWICA under-23  4-6 (4-0)
Błyskawica zaczęła w siódemkę I stąd wysokie prowadzenie Sockers FC White  aż 4-0 do przerwy, Dopiero po zmianie stron, gdy dojechali dwaj dalsi zawodnicy. sytuacja si odwróciła. Sockes FC White nie istaniał na boisku a wynik końcowy mógł być nawet wyższy.  Pierwszą bramkę na 1-4 zdobył  Patryk Knop, a później posypały się dalsze….

WISŁOKA CHICAGO – CZARNI JASŁO  3-3 (1-1)
Bramki : Michał Filipiak, Taras Dydych, Michał Sprioch – Chris Modrzejewski, Patryk Szatko z rzutu karnego, Piotr Hanula
Pojedynek o pierwsze miejsce w tabeli  nie pozbawiony był emocji, ale w sumie w nie mógł zadowolić – za dużo było w nim obustronnych fauli, kłótni i pretensji do sędziego. Z pracy sędziego nie były zadowolone obie strony, a także obserwujący spotkanie, z  których większość uważała, z faworyzował on Czarnych Jasło.,
– Był to bardzo słaby występ arbitra , który krzywdził obie strony – powiedział  trener Czarnych Jaslo – Tadeusz Ciężki.
Bardzo dosadnie przekazał swoje wrażenia prezes Wisłoki – Krzysztof Strzałka.
/…/ – Wisłoka na 3 minuty przed końcem prowadziła 3-1, jednak po serii pomy-łek i niezrozumiałych decyzji sędziego, ostatecznie remisuje to spotkanie. Liczne przybyli kibice Wisłoki przekonani byli,  że arbitrzy w pewnym momencie zdecydowali się wziąć sprawy w swoje ręce,  tak by nasi rywale wygrali lub co najmniej zremisowali. Ostatnie 10 minut meczu Wisłoka  prawie nieustannie grała z jednym zawodnikiem mniej, ponieważ sędziowie po kolei kartkowali naszych graczy.                              Zorganizowany „druk” nie do końca się jednak udał /.,,,. /. Remis nasza drużyna przyjęła  z rozczarowaniem – zwycięstwo było blisko, ale uniemożliwili je nam sędziowie. Tylu ludzi oglądało ten mecz i  każdy się dziwi, że to co robili sędziowie, bo niemożliwe /…/
Narzekać łatwo, ale można zapytać, w jaki sposób  w końcówce spotkania, w ciągu nieco więcej niż 60 sek, Wisłoka potrafiła stracić dwie bramki?

Oto co powiedział sędzia tego spotkania Andrzej Nowak;
Przed meczem obie drużyny były zadowolone z faktu, że to ja będę sędzio-wał. Po meczu w ich oczach okazałem się najgorszy. Nie daliśmy ani jednej czerwonej kartki, chociaż byli zawodnicy obu zespołów, którzy zasłużyli na nie. Jeśli chodzi o 4 min, kary, jaką otrzymali Czarni Jasło – 2 min były za obecność przy zmianie szóstego zawodnika na płycie, a dwie dalsze minuty za wyzwiska w tym momencie pod moim adresem… Wszystko zgodnie z przepisami.
.
WISŁA CHICAGO – BŁYSKAWICA 1-5 (0-3)
Bramki: Dawid Wiśniewski – Arek Szlachta, Math Glos, Darien Laroque, King, Edi Philot
Bardzo spokojne spotkanie,  w którym przez cały czas dominowała Błyskawica. Trener Wisły Sławek Bakun miał tylko dwie piątki. Przyznał, ze rywale byli na pewno lepsi i trudno mieć pretensje o końcowy wynik.

Na czele  Czarni Jasło 22 pkt przed Błyskawicą under-23  21 pkt, Wisłoką i  Błyskawicą – po 20 pkt

First Divsion

POLONEZ – THUNDER FC 6-2 (2-1)
Bramki: Wojtek Kapuścik 3, Dima 2, Łukasz Paśko
Pierwsza połowa wyrównana, w drugiej pełna dominacja Poloneza. Dwukrotnie Polonez grał w przewadze i w tym okresie zdobył dwie bramki. Bardzo dobry występ bramkarza Poloneza  – Mariuszaa Sagana, który w niedzielę obchodził urodziny. Zresztą cały zespół trzeba pochwalić66.. Polonez wystąpił w pełnym składzie.

EAGLES B – EDGEWATER CASTLE FC 0-6 (0-4)
Najsłabszy mecz w sezonie młodej drużyny Eagles. Grano bez zaangażowania, ani jednego celnego podania. Co się stało?
Niczego nie chce tłumaczyć, ale być może pewien wpływ na tak fatalna postawę miały sobotnie trzy mecze drużyny na pełnowymiarowym boisku podczas turnieju w Indianie – mówi trener Robert Sempoch.

FC MOŁDOVA CHICAGO – WISŁA B 11-1 (4-1)
Dwucyfrowa porażka młodego zespołu Wisły oddaje to, co działo się na boisku..

JAGIELLONIA – UNIA CHICAGO 4-3 (2-1)
Bramki: Łukasz Borys 3, Paweł Ściepuk
Jagiellonia cały czas prowadziła – 1-0, 1-1, 2-1, 3-1, 3-2, na 1.2o min przed końcem Unia  wyrównała na 3-3  i na  30 sek przed syreną. po podaniu Łukasza Borysa, pięknym uderzeniem w długi róg popisał się Paweł Ściepuk, ustalając wynik 4-3 dla „jagi”.
– Dziękuję całej drużynie  za serce, za walkę do ostatnich sekund meczu, To przyniosło sukces – powiedział trener Darek Pawlik.