Remis Tarnovii, FC Podwórko remisuje z Halnym

W środowy wieczór Tarnovia rozegrała kolejne spotkanie w over-30 Division Red Premier Soccer League. Po dwóch kolejnych porażkach, nareszcie zdobyła punkt, remisując z FC Romanians 2-2. Podczas tego samego wieczoru nastąpił pierwszy sprawdzian możłiwości debiutanta w Lowell Food Liga Podhalańska – FC Podwórko.

FC ROMANIANS – TARNOVIA 2-2 (2-1)
Bramki: Robert Pudełko, Kevin Adi
Remis opowiada temu co działo się na boisku. Były w tym meczu okresy przewagi Romanians, które posiadało kilku bardzo szybkich zawodników, ale były i takie, w których Tarnovia kontrolowała grę i była dłużej w posiadaniu piłki.
Mecz nie ułożył się pomyślnie dla naszego zespołu. Rumuni prowadzili już 2-0. Pierwsza bramkę dla Tarnovii jeszcze przed przerwą zdobył głową Robert Pudełko po dośrodkowaniu Mariusza Knapika. Po zmianie stron padłą tylko jedna bramka, Zdobył ją w 77 min. Kevin Adi. W tej akcji mogły paść nawet trzy bramki – był słupek, była obrona bramkarza i dopiero przy trzeciej próbie dobił piłkę do siatki Adi. W ostatnich minutach Romanians grali w dziesiątkę, ale nie udało się tego wykorzystać.
W sumie Tarnovia zagrała nieźle. Nie widać było zmęczenia trudnym turniejem Green-White,
Obserwatorzy narzekali na fatalną prace młodego sędziego.

FC Podwórko z remisem…

Pierwszym sprawdzianem możliwości nowego zespołu w Lowell Foods Liga Podhalańska – FC Podwórko był środowy sparring z trzecim zespołem tej ligi – Halnym. Pojedynek rozegrano przy 31 i Central zakończył się remisem 3-3. Do przerwy prowadziło „Podwórko” 2-1. Bramki zdobyli: dla Halnego – Kevin Kure 2 i Oskar Bryniarski , a dla „Podwórka” – Marek Gil 2 i Stanisław Radzik.
Halny miał tylko czterech zawodników z podstawowego składu, a w „Podwórku” – nadmiar chętnych do gry. Pozyskano ostatnio Tomka Dubiela, b. zawodnika Podhala, oraz bramkarza Adama Bugajskiego i jego brata Tomka.