Remis Czarnych Jasło, porażka Wisłoki

W czwartej kolejce halowej Europa League doszło do pojedynków pomiędzy zespołami, które dotychczas nie straciły punktów  Ta  konfrontacja wypadłą najlepiej dla Błyskawicy A, która wygrała z Wisłoką 5-1  i została samodzielnym liderem. Natomiast  Czarni Jasło zremisowali

Z meczu: Czarni Jasło -Sockers FC White – tym razem bramki nie było              Foto – Jacek Jówko

z Sockers FC White 2-2, pomimo iż do przerwy przegrywali 0-2. Do czołówki – awans na czwarte miejsce –  dołączyła Błyskawicą u-23, po tym jak rozgromiła Westchester Arsenal aż 11-0.
Polonijne derby: Polonez – Igloopol – raczej zgodnie z oczekiwaniem padły łupem zespołu Wojtka Kapuścika, który zresztą był zdobywcą jedynej w tym spotkaniu bramki.

CZARNI JASŁO – SOCKERS  FC WHITE 2-2 (0-2)
Bramki: Marcin Simson  (w tym jedna z rzutu karnego)
Dobry, wyrównany pojedynek. Do przerwy po dwóch kontrach Sockers zdobyli dwie bramki, ale Czarni walczyli do końca i osiągnęli remis,  z którego trener Tadeusz Ciężki był zadowolony.  Miał on do dyspozycji 14. zawodników.

A oto jak padły bramki dla Czarnych Jasło

Piłka w bramce,  a na środek wraca zdobywca pierwszego gola  – Marcin Simson w towarzystwie Mario Waksmundzkiego

Marcin Simson  rzutu karnego ustala wynik na 2-2. A poniżej jeszcze dalsze zdjęcia z tego meczu

Zdjęcia – Jacek Jówko

BŁYSKAWICA  A – WISŁOKA 5-1 (2-0)
Bramki: Tim King 2, Edddie Philpot,  Jacob Shibora, Brian Meaney – Wiesław Raś
Zasłużona wygrana Błyskawicy która była zespołem lepszym. Trener Wisłoki Łukasz Szpara  przyznał, że tym razem Błyskawica byka lepsza, ale do końca sezonu daleko. Słabszą postawę swego zespołu tłumaczył świąteczno-noworoczną przerwą (przerwa w treningach).

Poniżej kilka zdjęć z meczu Wisłoki z Błyskawicą A

Zdjęcia – Dawid/Wisłoka

BŁYSKAWICA u-23 – WESTCHESTER  ARSENAL 11-0 (2-0)
Bramki: Damian Pikul 2, Michał Banaś 2, Artur Kielar 2, Alex Kozioł 2  Hubert Szeląg, Vitalij Hansevic, Daniel Krajewski,
Do przerwy padły tylko dwie bramki; prowadzenie uzyskał w 4 min. Hubert Szeląg. W 2 min póżniej na 2-0 podwyższył Alex Kozioł. Dalsze bramki posypały się dopiero w drugiej połowie.. W sumie duża przewaga młodego zespołu Błyskawicy.

IGLOOPOL – POLONEZ  1-0 (1-0)
Bramka: Wojtek Kapuścik
Oba zespoły wystąpiły w niemal najsilniejszych składach,  W Igloopolou pojawiło się sporo młodzieży. Dużo obustronnych akcji i bramkowych sytuacji, ale dobrze radzili sobie obaj bramkarze –  Dominik Pietuch w Polonezie i Adam Szymaszek w Igloopolu.

Po czterech kolejkach prowadzi  Błyskawicą  A  z kompletem 12 pkt, przed Czarnymi Jasło i Sockers FC White – obie po 10 pkt oraz 10 pkt oraz Blyskawcia u-23 i Wisłoką – po 9 pkt