Remis Czarnych Jasło, porażka Arsenalu

Na dwie kolejki przed zakończeniem regularnego sezonu w halowej Europa League nadal najwyżej z naszych zespołów pozostają Czarni Jasło, pomimo iż tylko zremisowali w derbowym pojedynku z Wisłą . Czarni tracą cztery punkty do Sockers FC Blue i wyprzedzają o dwa punkty Blyskawicę  under-23 i o cztery punkty Arsenal (Błyskawica). Za tydzień  pojedynek na szczycie: Sockers FC Blue – Czarni Jasło i derby obu Błyskawic. Te mecze powinny już wyłonić pierwsze dwa zespoły, które zagrają w finale o mistrzostwo ligi.

AN0I3160Tak padła pierwsza bramka dla Eagles B w meczu z Czarnymi Jasło u-18. Zdobył ją Paweł Otachel (nr 8)      Foto – Jacek Jówko

W First Division w pojedynku o pierwsze miejsce lider Polonez pokonał Błyskawicę over-30 i jest niemal pewny udziału w wielkim finale o mistrzostwo Dywizji. Za tydzień czeka go pojedynek  z C1 Sockersn Team  i w razie wygranej w otatniej kolejce spotka się z siódmym zespołem tej dywizji. Po wygranej w derbach z Czarnymi Jasło u-18 na drugie miejsce ze stratą dwóch punktów do lidera  awansował Eagles B. Nie wykluczone,że w wielkim finale o mistrzostwo dywizji spotkają się dwa polonijne zespoły

ARSENAL (BŁYSKAWICA)  – SOCKERS FC 2-4 (1-2)

CZARNI JASŁO – WISŁA  2-2 (0-2)
Bramki: Łukasz Pieniążek,  Chris Modrzejewski z rzutu karnego – Konrad Mali-nowski, Michał Pytel
Polonijne derby zakończyły się remisem, chociaż dość długo bliżej zwycięstwa była Wisła. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do zespołu Sławka Tkacza, który prowadził w tym okresie 2-0, a mogło  paść nawet więcej bramek. Czarni Jasło zagrali słabiej niż zwykle, zwłaszcza pierwsza polowa była bardzo słaba w ich wykonaniu. Druga odsłona była już trochę lepsza i na 8 min. przed końcem zdołali wyrównać z rzutu karnego. Inna spawa, że Czarni Jasło mieli tylko ośmiu zawodników. Obie bramki dla Czarnych Jasło padły okresie gry w przewadze.
– Do dobrego poziomu gry nie dostroili się niestety sędziowie – stwierdził trener Wisły Sławek Tkacz – Popełniali błędy w obie strony. Myślę, że wynik remisowy nie krzywdzi żadnej z drużyn.

Poniżej kilka zdjęć z tego meczu

AN0I3527Bramka Łukasza Pieniążka na 1-2

AN0I3559Bramka z rzutu karnego Chrisa Modrzejewskiego

AN0I3540Gorąco pod bramką…….      Zdjęcia – Jacek Jówko

FC SELECT  – BŁYSKAWICA under-23  1-2 (0-0)
Bramki: Michał Walaszek, Michał Banaś
Błyskawice pierwsza strzeliła w tym meczu bramkę,  potem Select wyrównał na 1-1, ale na 5 min przed końcem Michał Banaś trafił do siatki na miarę wygranej swego zespołu. Okazji na więcej bramek było kilka, zwłaszcza w pierwszej połowie, W sumie nie był to najlepszy występ Błyskawicy,
.
BH LILIES – WISŁOKA 3-6 (0-3)
Bramki: Michał Sproch 3, Ruben Moran 2, Grzegorz Czarnecki
Zasłużona wygrana Wisłoki. W drugiej połowie rywale wykorzystali karę pięciu miut jaką otrzymała Wisłoka i w tym czasie zdobyli   trzy bramki , doprowadzając do stanu 3-3 Później jednak trafiała tylko Wisłoka.
Trener Wisłoki Marcin Szmuc zwrócił uwagę na fatalne- nie po raz pierwszy  w tej lidze – sędziowanie.

CZARNI JASŁO under-18 – EAGLES B  3-6 (0-4)
Bramki:  Konrad Madej 2, Dawid Mikołajczyk – Paweł Otachel 2, Robert Jusz-czyk, Adam Jezierczak, Marcin Szmuc,  Kuba Piotrowski
Dominacja drugiego zespołu Eagles, a wynik jest najniższym  z możliwych.

AN0I3325Bramka Konrada Madeja na 4-2…

AN0I3197Czterech na jednego…                   Zdjęcia – Jacek Jówko

Pomimo porażki trener Czarnych Jasło u-18 Maciej Orłowski jest dobrej myśli.
– Nie graliśmy źle, stawiamy na młodzież i chcemy by się rozwijała  powiedział.. –  Gramy chłopcami, którzy mają   po 17-18 lat  i nie pomagamy sobie „doświadczonymi piłkarzami”. Wygrał zespół lepszy i bardziej dojrzały wiekowo. Mieliśmy szanse w drugiej połowie, ale nie udało się pokonać weteranów Eagles. Bardzo dobrze zagrał w bramce Eagles Adam Sempoch, którego trzeba pochwalić, bo miał co robić. Nie można mieć żalu do naszej  młodzieży, bo mimo porażki wszystko zmierza w dobrym kierunku, Przyszłość jest w jej rękach...

***

Uzupełniajc te wypowiedź, trzeba jednak uzupełnić, że w drużynie Eagles B gra dziesięciu 15-17 latków (dwoóch z nich zadebiutowało po południu tego samego dnia w pierwszym zespole Eagles w halowej lidze Metropolitan) oraz pięciu starszych – Robert Juszczyk, Marek Golik, Paweł Otachel, Kuba Piotrowski i Marcin Szmuc. …

JAGIELLONIA – UNIA CHICAGO  1-2 (1-0)
Bramki: Bogdan Brongiel – Adam Rozanek, Dominik Wardzała
Pojedynek tych zespołów zwykle cechuje ostra, agresywna gra. Podobnie było i tym razem – w efekcie  sędzia pokazał w w sumie 7 kartek. Po czerwonej kartce Unia przez pięć minut teoretycznie grała w osłabieniu, ale tylko teoretycznie, bo w tym samym czasie „Jaga” zainkasowała dwie niebieskie kartki, wiec grano „czterech na czterech”., Po wyrównanej, pierwszej połowie, po której „jaga” prowadziła 1-0, w drugiej części w przeciągu minuty padły dwie bramki dla Unii, która w tym okresie prowadziła grę i mogła bawet powiększyć swoją zdobycz bramkową.
Niestety w naszym zespole ponownie widać było brak zaangażowania  i woli walki – powiedział bramkarz Jagiellonii Wojtek Siwik. – A przed miesiącem było zupełnie inaczej. Na grze Jagiellonii odbija się także brak  najlepszego strzelca Łukasza  Borysa, który zmieniłd barwy klubowe.

POLONEZ – BŁYSKAWiCA over-30  3-1 (0-1)
Bramki: Krzysyztof Kulis, Wojtek Kapuścik, Jacek Hickiewicz – Jeremy.
Pojedynek o pierwsze miejsce toczył się w dość szybkim tempie. Po pierwszej połowie Błyskawica o-30 prowadziła, ale to Polonez  w tym okresie stworzył co najmniej pięć sytuacji bramkowych. Dopiero po przerwie , Polonez trafił trzykrotnie do siatki. Piękna bramka Wojtka Kapuścika w jego stylu – po mocnym strzale piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Kapuścik w ogóle był zawodnikiem nr 1, oprócz bramki zaliczył na koncie jedną asystę.

***;

Relacje przekazali:  Tadeusz Ciężki, Robert Juszczyk, Wojtek Kapuścik, Łukasz Mikołajczak, Maciej Orłowski, Robert Sempoch, Marcin Szmuc, Wojtek Wolski