Rekordowy turniej

Ponad 150 tenisistów wzięło udział w dużym, trzydniowym turnieju Chicago Polish Tennis Association – Craftwood Open Tournament. W stawce oprócz reprezentantów Midwest, znaleźli się także  tenisiści  z N. Jorku i  Kolorado. To rekord frekwencji w turniejach Maćka Jóźwiaka.

W kategorii open uczestniczyło 50 zawodników, podczas gdy pierwotnie organizator zakładał udział udział 32. Wśród nich znalazło się kilku z rankingiem ATP i wielu czołowych zawodników collegowych. Niespodzianką było odpadniecie w ćwierćfinale nr 1 z poprzedniego roku w lidze collegowej Thomasa Fawcett.. Polonał go Brendon Acona. Ten z kolei uległ  w finale Zig Clark (nr 3 w turnieju) rezultatem  4-6 i krecz  w drugim secie. Zig Clark zainkasował główna premię – $1000.  W tej kategorii wystąpiło kilku polonijnych juniorów, m.km, Tomek Berkowski, Adam Matyja, ale nie sprostali starszym zawodnikom.
•    Kat. 4+ wygrał Piotr Andrzejewski, w finale z Robertem Lerką  w dwóch se-tach. W półfinale Andrzejewski pokonał faworyta – Artura Bobko z N. Jorku;
•    Kat. 3+ wygrał debiutujący w polonijnych turniejach Kamil Faruzel – w finale z Markiem Zaciosem..  Faruzel wyeliminował w I rundzie faworyta tej kategorii – Jacka Kulasa., któremu na osłodę pozostało wygranie turnieju pocieszenia;
•    W mikście triumfowała para: Tomek Snape i Elżbieta Piekarnik-Woźniak, w finale pokonali oni z Rafała i Nicolle Zakrzewskich;
•    Debel open wygrali: Paweł Jaworski w parze z Heranem Abanem – z finale z braćmi  Scottem iTomem Bickle;
•    Debel amatorski padł łupem Pawła i Piotra Andrzejewskich –  finał z Rober-tem Lerką i Rafałem Siudzikiem 6-4. 6-7 i 10-6;