Rekord trasy Piotra Nowakowskiego

Nasz polonijny kajakarz Piotr Nowakowski w tym roku na mistrzostwach USA zdobył pięć medali, a więc nieco mniej niż zwykle. Tym niemniej ten występ zaliczyć trzeba do udanych.
W kolejnym swym starcie, w minioną niedzielę w „Chicago Classic Race” na Chicago River na dystansie 12 km pobił rekord trasy w czwórce. Występując wraz  Kirylem Florofem, Timem Flinte i Waldemarem Kuleszyńskim, pokonali ten dystans  w czasie 50 min. i 31 sek, poprawiając o blisko minutę poprzedni rekord trasy. Oczywiście czwórka z Nowakowskim i Kuleszyńskim zajęła pierwsze miejsce w w tej knkurencji.
W tych samych zawodach rywalizację jedynek (K-1) wygrał inny nasz chicagowski kajakarz – Krzysztof Foltyn – 58,37 min.
Podczas nachodzącego weekendu nasi kajakarze startują w zawodach zakończenia sezonu w Waszyngton D.C które rozegrane zostaną na rzece Potomac. Z Chicago wyjechali – Piotr Nowakowski, Leszek i Wojtek Wasilewscy, Waldemar Kuleszyński Zbigniew Wołdyński i Krzysztof f Foltyn.
Ze Wschodniego Wybrzeża zapowiedzieli start w Waszyngtonie – Darek Oborski i Mieczysław Podloch.