Ratułów ponownie liderem

Po piątej kolejce w  Lowell Foods Liga Podhalań-ska znów nastąpiła zmiana lidera. Na pierwszą pozycję powrócił Ratułów, pomimo iż tylko zremisował  z najsłabszym obecnie zespołem ligi – Szaflarami. Dla Szaflar to pierwszy zdobyty w tym sezonie punkt. W najciekawszym pojedynku Czarny Dunajec dość szczęśliwie pokonał Odrowąż, zdobywając zwycięska bramkę dopiero 30 sek,. przed końcowym gwizdkiem. Orawa w pełnym składzie wygrała gładko z Białką, która przecież miała na starcie sezonu wysokie aspiracje.

To była ostatnia kolejka pierwszej rundy, ale nie koniec sezonu, Jeśli warunki pogodowe pozwolą, rozegrane zostaną jeszcze dwie kolejki wiosennej rundy, a po jej zakończeniu, późną wiosną w pro-gramie jeszcze trzecia runda, która dopiero wyłoni mistrza sezonu 2017/2018.
Oto szczegóły  i aktualna tabela.

ODROWĄŻ – CZARNY DUNAJEC  0-1 (0-0)
Bramka: Kayo Breitenbach
W tym dobrym wyrównanym pojedynku rozstrzy-gnięcie padło dopiero na 30 sek, przed końcem gry. Nieporozumienie pomiędzy bramkarzem  Od-rowąża i obrońcami wykorzystał Kayo Breitenbach, posyłając piłkę do siatki.
Gra toczyła się głównie w środku pola, pojedynek mimo to by interesujący,  a obie strony miały kilka bramkowych szans. Ze strony Odrowąża nie wykorzystali ich m. in. Sławek Olejarz i Andrej Lichaj.

ORAWA – WATRA/BIAŁKA  4-0 (1-0)
Bramki: Paweł Dziwisz 2, Frazier 2
Nieoczekiwanie wysoka porażka Białki, która tylko w pierwszej połowie miała kilka okazji do zdobycia bramki. Po przerwie już wyraźna dominacja Ora-wy.
– Chłopaki  zagrali super  na każdej pozycji – po-wiedział trener Orawy Ryszard Bury. – Miałem 14 zawodników do gry,  ale byli wszyscy najlepsi. Tylko w takim komplecie możemy coś ugrać.

RATUŁÓW – WATRA/BIAŁKA  3-3 (0-2)
Bramki: Damian Opila 2, Łukasz Szczęśniak – Piotr Kiełbasa 2
Mecz pod dyktando Ratułowa (dwie poprzeczki, słupek), chociaż Szaflary dwukrotnie prowadziły – 2-0 i 3-2.Przy dużej przewadze po przerwie Ratu-łowa, wyrównującą bramkę na 3-3 uzyskał Da-mian Opila.

1.    Ratułów              5    9    10-7
2.    Orawa                     4    8    9-4
3.    Odrowąż        5    8    10-6

4.Czarny Dunajec    4    6    14-6
5. Watra/Białka        5    6    8-10
6.  Szaflary               5    1    8-26