Puchar Ligi dla Czarnych Jasło

Nie doszło do niespodzianki w finale Pucharu Stawski Soccer League. Faworyt – Czarni Jasło nie zawiódł i wygrał przekonywująco z Jagiellonią 3-1. Tym samym Czarni obronili zdobyte przed rokiem trofeum. Mają na koncie w tym sezonie zwycięstwo w lidze i zdobycie Pucharu Ligi, Teraz czeka ich kolejne wyzwanie – stat w Pucharze Lata w Michigan.
CZARNI JASŁO – JAGIELLONIA 3-1 (0-0)
Bramki: Mario Waksmundzki 2, Adrian Golemo – Adam Wilczewski
Od początku spotkania dominował faworyt. Już w pierwszej połowie znakomitych szans dwukrotnie nie wykorzystał Łukasz Kluska (raz trafił w słupek, drugi raz będąc sam na sam z bramkarzem chybił). Pięknie uderzył Kamil Szczęśniak. ale nadal nie padła bramka dla Czarnych. dopiero po przerwie, pomiędzy 45-50 min. Czarni dwukrotnie umieścili piłkę w siatce. Później dołożyli jeszcze jedna bramkę. Jagiellonia odpowiedziała tylko jednym trafieniem, pięknym uderzenkim w 75 min gry w długi ro, w samo „okienko” przez Adama Wilczewskiego.

Tak się zaczęło – 1-0 dla Czarnych Jasło

Radość po bramce Mario Waksmundzkiego

Adrian Golemo po zdobyciu bramki dla Czarnych Jasło

A tak padła jedyna bramka dla Jagiellonii

Zdjęcia – Jacek Jówko

– Jestem bardzo zadowolony z kolejnego trofeum i chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom – powiedział trener Czarnych Jasło – Tadeusz Ciężki – Nie było łatwo, bo Jagiellonia postawiła nam wysoko poprzeczkę, a jej trener świetnie ustawił swój zespół.
Stanisław Łysek, trener „Jagi” jest zdania, ze jego zespól zagrał bardzo dobrze, ale tylko w pierwszej połowie. – Po przerwie obrona popełniła proste błędy, po których padły dwie pierwsze bramki. W moim zespole zabrakło kilku zawodników z podstawowego składu – Rafała Borysa. Tomasza Latochy i Pawła Borzęckiego.
Po zakończeniu finałowego spotkania nastąpiło wręczanie pucharów . Trzy pierwsze zespół sezonu ligowego – Czarni Jasło, Polonez i Dabrovia otrzymały okolicznościowe puchary; a za Puchar Ligi – były trofea dla Czarnych Jasło i pokonanej w finale Jagiellonii. Nagrody przekazali: w imieniu sponsora – p. Stanisław Stawski (Wujek), prezes ligi – Czesław Koszyk, jego zastępca Tadeusz Ciężki i sekretarz Darek Zajdel.