Przed rajdowym sezonem…

 

Początek sezonu w rajdach samochodowych już za miesiąc. Rozpoczynający zwykle sezon  Sno* ’Drift Rally został przesunięty ze stycznia na 20 lutego; Pozostaje jedynym  zimowym  w cyklu eliminacji American Rally Association, ale będzie w tym roku rajdem jednodniowym. Na liście zgłoszeń ponad 50 nazwisk, Obada bardzo silna,  m. in. dwaj kierowcy zespołu fabrycznego Subaru – Travis Pastrana i Bredon Semenuk oraz broniący tytulu mistrza Ameryki – Barry McKenna.  W tej trójce należy upatrywać zwycięzcę.

Do rajdu zgłosił się także Piotr Fetela z greckim pilotem A. Mantopoulosem.,  na  „2017 Fordzie Fiesta Proto”. Start  Piotra nie jest jednak jeszcze pewny. Jak nam powiedział, w okresie pandemii wielu sponsorów wstrzymało  się ze wsparciem rajdowych prób. Poza tym Piotr znów odczuwa skutki pamiętnej kraksy w 2016 roku. Kierowca pozostaje w leczeniu, bowiem prawa ręka nie jest w pełni sprawna.

W planie ARA na ten rok przewidziano 9 eliminacji, ale nie wiadomo czy wszystkie dojdą do skutku. Przed rokiem także miało być dziewięć startów, a przeprowadzono tylko 5 eliminacji rajdowych. Fetela uczestniczył  tylko w dwóch  z nich, zajmując w końcowej klasyfikacji piąte miejsce – ze stratą tylko dwóch punktów do czwartego w klasyfikacji kierowcy