Przed decydującą kolejką w Palatine

W przedostatniej kolejce regularnego sezonu liderzy w halowej ”Europa League” w Palatine – Błyskawica A i Czarni Jasło wygrali i w związku z tym sytuacja na cze-le nie uległa zmianie – Błyskawica  A  o dwa punkty  wyprzedza Czarnych Jasło. Ostatnia kolejka za-decyduje o tym, kto będzie rywalem Błyskawicy A w play off w walce o mistrzostwo. Na razie na drugiej pozycji Czarni, ale szanse na ich prześcignięcie ma Sockers FC  White.

Gorąco pod bramką Czarnych Jasło w meczu z Naperville Strikers       Foto – Jacek Jówko

W ostatniej kolejce  Czarni Jasło zagrają z Wisłoką – a w polonijnych derby może być różnie, natomiast Sockers FC White spotkają się z Naperville Strikers. W pojedynku klubowym obu Błyskawici raczej nie ma wątpliwości kto wygra.Warty odnotowania jest udany finisz Wisłoki – 5 bramek zaaplikowanych Błyskawicy u-23 w ostatnich czterech minutach gry  i aż 15 bramek Poloneza w meczu z jednym z najsłabszych zespołów ligi – OGFC. To prawie rekord strzelecki ligi – prawie, bo w tym samym dniu Sockers FC Blue wygrali aż 18-0 z Westchester Arsenal..
Oto relacje i aktualna tabela

CZARNI JASŁO – NAPERVILLE STRIKERS 4-3 (3-1)
Bramki:  Piotr Hanula 3, Kamil Szczęśniak
Pierwsza połowa bardzo dobra  w wykonaniu Czarnych Jasłu i  w tym okresie wynik mógł być znacznie wyższy, okazji do zdobycia dalszych bramek nie wykorzystali m. in. Piotr Hanula i Kamil Szczęśniak. Po zmianie stron było już trochę gorzej, wprawdzie Czarni prowadzili 4-2, ale na 1.26 min przed końcem rywale zdo-byli kontaktową bramkę na 3-4  i w końcówce mocno naciskali. Udało się jednak podopiecznym Tadeusza Ciężkiego utrzymać zwycięski wynik. Najważniejsze dla nich są 3 punkty, które zbliżają  ich do bezpośredniej potyczki w play off o mistrzostwo ligi z Błyskawicą A.

Tak padła bramka  Piotra Hanuli na 2-0

Znani z polonijnych aren pikarskich panowie sędziowie….

Zdjęcia – Jacek Jówko

BŁYSKAWICA u-23 – WISŁOKA 4-8 (3-2)
Bramki: Michał Walaszek , Damian Pikul – Luis Adame 3, Maciej Szczepiński 2, Pavel Slavov, Patryk Wojciuk, Wojtek Kania
Kiedy na 4 min, przed końcem Błyskawica u-23 prowadziła 4-3 mało kto mógł przypuszczać, że na mecie wynik będzie aż 8-4, ale dla… Wisłoki. W ostatnich minutach Wisłoka zdobyła aż pięć bra-mek. Jak  to możliwe? Po wyrównaniu przez Wisłokę na 4-4, Bły-skawica odsłoniła się, zaatakowała, ale raz po raz nadziewała się na skuteczne  kontry. Trzy bramki padły w ostatniej minucie spo-tkania.
W sumie mecz był wyrównany , a Wisłokę głośno dopingowała jak zwykle  spora grupa jej kibiców.

POLONEZ – OGFC 15-1 (7-0)
Bramki: Wojtek Kapuścik 5, Łukasz Paśko 2,  Michał Wiśniewski  2,  Sebastian  Jarmuła, Jacek Hickiewicz, Krzysztof Kulig, Kuba Chmielewski, Dawid Bucior
Najwyższy wynik w tegorocznych rozgrywkach padł w tym jedno-stronnym spotkaniu. OGFC to obok Westchester Arsenal najsłab-szy, wyraźnie odstający od reszty zespól. W ciągu całego spotka-nia  przeprowadził zaledwie jedną akcje zaczepną.

BŁYSKAWICA A – IGLOOPOL 7-1 (3-0)
Bramki: King 2, Mini 2, A. Noerdin 2, Olsen – Michał Podsiadło
Jak zwykle Igloopol nie miał zawodników.  Dość powiedzieć, że przez pierwsze 15 minut musiał grać bez żadnej zmiany, a wynik  utrzymywał się 0-0. Większość bramek padła w końcówce, gdy Igoopolowi zabrakło sił. Znakomicie w bramce Igloopolu spisywał się Adam Szymaszek, który zresztą niebawem wyjeżdża na kon-trakt do… Anglii.