Prawie wszystko już jasne…

W ostatniej kolejce halowej Europa League nie doszło do sensacji. W grupie A Major Division awans do czwórki najlepszych zapewnili sobie Czarni Jasło, chociaż musimy poczekać jeszcze na decyzje ligi odnośnie przerwanego ich meczu przy stanie 3-3 z Eagles. Bysławica miała już tylko teoretyczne szanse awansu. Nie udało się, pomimo iż wygrała na pożegnanie z United Serbs. . Na pocieszenie pozostaje jej fakt, że jako jedyny zespół w lidze pokonała Hammers S.C., uważany za faworyta rozgrywek.;
Rzutem na taśmę z grupy B tej dywizji do play off zakwalifikowali się Czarni Jasło B,. Wygrali wysoko z Unią Chicago, ale musieli czekać jeszcze na wynik pojedynku: Berber City – C1 United. Faworyt C1 United wygrał i dzięki temu młody zespół Czarnych Jasło B znalazł się w czwórce najlepszych grupy B.
W First Division Błyskawica over-30 ostatecznie zajęła drugie miejsce, przegrała bowiem w ostatnim meczu sezonu z Morava.. W play off spotka się z Jagiellonią, która jako trzeci polonijny zespół awansowała z tej dywizji do ostatecznej fazy rozgrywek.
Dziewiąty mecz Wisły i dziewiąta kolejna porażka Nie udało się wiślakom zdobyć w tych rozgrywkach ani jednego punktu , nawet w meczu z International, przedostatnim zespołem tabeli, który także do ostatniej kolejki pozostawał bez zdobyczy punktowej
Major DIvision
Oto relacjei

BŁYSKAWICA – UNITED SERBS 4-2 (2-1)
Bramki: Artur Kielar 2, w tym jedna z rzutu karnego, Daniel Pikul, Patryk Pazzareli.
Tradycyjnie początki meczu dla Błyskawicy nieudane, szybko stracono bramkę. W połowie pierwszej części Daniel Pikul wyrównał, a tuż przed przerwą grający trener Artur Kielar z rzutu karnego podwyższył na 2-1. Po przerwie dalsza przewaga Błyskawicyhu. Trzecia bramkę po ładnej akcji zdobył Artur Kielar, a czwartą Patryk Pazzareli. W samej końcówce rywale uzyskali druga bramkę.

INTERNATIONAL – WISŁA 3-2 (2-1)
Bramki: Mateusz Makowiec 2
Dziewiąty mecz Wisły i dziewiąta kolejna porażka Nje udało się wiślakom zdobyć w tych rozgrywkach ani jednego punktu , nawet w meczu z International, przedostatnim zespołem tabeli, który także do ostatniej kolejki pozostawał bez zdobyczy punktowej.. Wisła była w tym spotkaniu bliżej wygranej, pomimo iż przegrywała już 0-2. Przy stanie 3-1 zdobyła kontaktową bramkę na 3-2, ale pomimo poosiadania mnóstwa sytuacji, nie zdołała wyrównać. Przeszkadzały słupki, albo gtrafiano w bafmakrzazabrakło szczęścia, ale chyba i umiejętności.,

EAGLES – CZARNI JASŁO 3-3 (1-2)
Bramki: Kuba Gurgul 2, Brendon Loncas – Mike Szaflarski, Eduardo Gomez i Enrique Gozalez.
– Bardzo ciekawy, dobry pojedynek, godny oglądania – powiedział Robert Juszczyk, prowadzący w tym meczu zespół Eagles.
Szkoda że skończony przedwcześnie . Czarni Jasło prowadzili 2-0, później trzy bramki zdobył Eagles, wychodząc na 3-2, Czarni Jasło wyrównali na 3-3 i ma 2.5 ,min przed końcem Konrad Madej z Czarnych zobaczył czerwoną kartkę za dyskusję z sędzią. Próbował interweniować trener Czarnych i z kolei on zobaczył czerwony kartonik. Eagles mógł więc grać w końcówce z przewaga dwóch zawodników i miałby szanse wygrania, ale sędzia przerwał pojedynek na ok. 2 min,. przed końcową syreną.

A oto co na ten temat miał do powiedzenia trener Czarnych Jasło Maciej Orłowski.
Sędziowie chcieli nas „przekręcić”. Na 2 minuty przed końcem dali nam niebieską kartkę po czym czerwoną dla zawodnika za frustrację po błędzie sędziego, a następnie ja dostałem czerwoną za stwierdzenie, że właśnie sędzia nas „przekręcił.” Z meczu było o.k.- obie drużyny grały na wysokim poziomie. Był to dla nas dobry sprawdzian przed play-offami i zakończył się wynikiem 3-3.

CZARNI JASŁO B – UNIA CHICAGO 8-0 (3-0)
Bramki: Filipookarz 3, Kamkil Macko 2, Julian Rączka, Dawid Szaflarski, Mateusz Skorupa
Mecz bez rewelacji. Czarni Jasło B wiedzieli, że muszą strzelić dużo bramek, by liczyć na awans do play off.
Unia Chicago po raz kolejny zawiodła. Na ostatni mecz sezonu zgłosiło się wprawdzie 14 zawodników, ale w większości takich, którzy w ogóle w sezonie nie pokazywali się. Tak wiec pożytku z nich wiele nie było. Brakło nam skil.
– Sezon nieudany, słaba frekwencja, czym jestem bardzo zawiedzony – powiedział Łukasz Mikołajczak. – Liczyliśmy przed sezonem na więcej,.

EAGLES u-23 – SOCKERS FC WHITE 1-6 (0-6)
Bramka: Filip Zero
Zawodnicy Eagles pomylili godzinę meczu, przyjechali w ostatniej chwili do hali i do spotkania przystąpili „z marszu”. , W efekcie przegrywali do przerwy 0-6 i dopiero w drugiej połowie zagrali swoje.

FC MORAVA – BŁYSKAWICA over-30 4-2 (1-1)

JAGIELLONIA – MINYOR CHICAGO 5-1 (1-1)
Bramki: Krzysztof Mariański, Sebastian Romanowski, Kris Madro, George Szulc, Maciej Szczepiński
Pierwsza połowa wyrównana, w drugiej zdecydowana dominacja Jagielloji i jej pewne zwycięstwo.