Porażki Wisłoki i Unii Chicago

Nie powiodło się polonijnym liderom w Premier Soccer League of Chicagoland.  W Major Division Wisłoka doznała porażki z innym kandydatem do tytułu – C1 United,   a lider First Division Unia Chicago przegrała  z Moravą. Jeśli chodzi o Wisłokę, to zanotowała kolejną stratę punktów – przed tygodniem zremisowała bowiem z Wisłą. Po tej porażce Wisłoka spadła na trzecie miejsce, ustępując zespołowi Hammers o 3 punkty i drugiemu  w tabeli C1 United  o 1 punkt. Zwyciężyła natomiast Wisła, która z tygodnia na tydzień gra coraz lepiej
W First Division pomimo porażki Unia Chicago utrzymała prowadzenie – ma 3 punkty przewagi nad Borrachos i Moravą.
Oto relacje

Open

CZARNI JASŁO – THUNDER S.C. ,  odwołany z powodu pikniku rodzinnego Czarnych Jasło

UNIA CHICAGO – MORAVA 2-3 (1-1)
Bramki: Łukasz Mikołajczak, Krzysztof Śmierzchalski
Unia Chicago już w 2 min,. zdobyła prowadzenie   i wyglądało na to, że mecz będzie przebiegał pod jej dyktando. Niestety dobrze zbudowani fizycznie i wysocy zawodnicy Moravy pokrzyżowali jej plany. Górowali w wale o każdą  górną piłkę. Mocna fizycznie  Morava zdecydowanie wygrała mecz w powietrzu i zdobyła dwa gole ze stałych fragmentów gry po strzałach z głowy. Rozstrzygnięcie padło w 80  minucie po kontrowersyjnym rzucie karnym Unjia traci gola na wagę trzech punktów.

WISŁA – NK ARMADA 5-2 (2-2)
Bramki: Konrad Malinowski, Krystian Havran, Michał Kaczówka, Edi Axel, Waker
Po pierwszych 15 minutach Wisła przegrywała 0-2, ale jeszcze przed przerwa wyrównała na 2-2, a po zmianie stron wyraźnie dominowała. Nie zabrakło nikogo  z najlepszych – był pełny sklad, w grze wystąpiło 16 zawodników.
Wisła odbudowuje się – podsumował trener Daniel Kulawiak. – Z każdym meczem będzie coraz lepiej…

BŁYSKAWICA – FC MOŁDOVA  2-1
Bramki: Michał Banaś Sam Mason
Pierwszy zespół Błyskawicy  pokonał  Moldove 2-1 i tylko 2-1, bo bramek  mogło paść znacznie więcej, ale liczy się zwycięstwo..
WISŁOKA – C1 UNITED 3-4

Over-30 White

BŁYSKAWICA  – INTERNATIONAL SC 1-1 (1-0)
Bramka: Phil Edey
Błyskawica over30 straciła punkty, remisując z International 1-1. I jest to sprawiedliwy wynik, pomimo iż w całym meczu Błyskawica miała  przewagę. Niestety nie udało się strzelić zwycięskiej bramki.

Over-40

EAGLES  – TRICOLORI SC 4-4 (2-3 )
Bramki: Marcin Szmuc 2, Sebastian Grosman, Jacek Lechowicz
Hokejowy wynik, ż z obu stron strzelonych bramek i tylko remis . Eagles zdobył prowadzenie 1-0 po strzale  Marcina Szmuca, ale później cały czas musiał gonić wynik. Na 4-4 wyrównał także  Szmuc. W ostatnich minutach obie strony miały po jednej idealnej szansie a rozstrzygnięcie spotkania, ale                 wynik nie uległ już zmianie. Ciekawostką jest to, źe również w pierwszym meczu tych drużyn padł  identyczny rezultat 4-4