Porażki obu Błyskawic

Nieudana była ta niedziela dla obu zespołów Błyskawic w Major Division Europa League. Przegrały w identycznych rozmiarach 2-5 –  zarówno prowadząca w tabeli drużyna under-23, jak i pierwsza drużyna tego klubu, występująca w tych rozgrywkach pod nazwą Arsenal. Zwłaszcza porażka Błyskawicy under-23 jest sporym zaskoczeniem.  W polonijnych derby Wisłoka pokonała Wisłę 7-5. W drugiej połowie zabrakło wiślakom trochę sił. Być może odbija się gra  w dwóch ligach – w piątkowe wieczory w National i w niedziele w Europa League.. Nowym liderem został FC Sockers Blue, który wyprzedza Błyskawicę under-23 lepszym bilansem bramek. Trzeci w tabeli jest Arsenal, a na czwartą lokatę awansowali Czarni Jasło.
W First Divison szósta wygrana Jagiellonii , która wciąż pozostaje jedynym ze-społem w całej lidze be straty punktu. Na drugim miejscu – pomimo porażki w derby z Eagles B –  utrzymał się Polonez. Trzeci jest Eagles B, a czwarte miejsce zajmuje młody zespół Czarnych Jasło u-18,

SOCKERS FC BLUE  – ARSENAL (BŁYSKAWICA)  5-2
Bramki: Walden, Patrick Solan
Nieoczkiwana porażka Arsenalu, ale miał on tylko siedmiu zawodników do gry. Młody przeciwnik po prostu ich zabiegał .

SOCKERS FC WHITE – CZARNI JASŁO 1-3 (1-1)
Bramki: Mario Waksmundzki 3
Hat trickiem popisał Ssę Mario Waksmundzki. Nie był to łatwy pojedynek, zwłaszcza jego pierwsza  połowa. Pomógł apel w przerwie trenera Tadeusza Ciężkiego do zawodników, że trzeba walczyć do końca; pomogła pewna zmiana w ustawieniu, zaczęto więcej grać piłką. Przyniosło to efekt w postaci dwóch dalszych bramek. W zespole zabrakło kontuzjowanego Piotra Hanuli oraz Patryka Szatko i Juliana Rączki.

BŁYSKAWICA under-23 – FC MOŁDOVA CHICAGO  2-5 (1-2)
Bramki: Penick, Michał Walaszek
Zawodnicy FC Mołdova mieli powody do radości.  W historii ich pojedynków z Błyskawicą u-23, wygrali po raz pierwszy, Dwie bramki zdobyli w okresie gry w przewadze liczbowej.  W Błyskawicy zabrakło wprawdzie czterech podstawo-wych zawodników, ale nie zmienia to faktu, że tego meczu dotychczasowy lider nie powinien przegrać.

WISŁA – WISŁOKA  5-7 (3-3)
Bramki: Jorge Alvaraz 3, Daniel Kulawiak,  Maco Alvarez   – Taras Dydych 3, zawodnik  testowany 2, Krzysiek Śmierzchalski, Wiesław Ras
Wisła wprawdzie zdobyła pierwsza bramkę, ale później cały czas musiała  gonić wynik,. Kolejno było; 1-2, 2-3, 3-4, 4-4, 4-5, 5-5.  Po utracie szóstej bramki Wisła zaatakowała i nadziała na kontrę, co przesadziło  o wygranej – zresztą  zasłużonej – Wisłoki. W zespole Wisły zabrakło Kamila Borkowskiego, Mateusza Pytla i Alexa Lulka. W drugiej połowi chyba zabrakło także wiślakom trochę sił. Być może odbija się gra  w dwóch ligach – w piątkowe wieczory w National i w niedziele w Europa League. Nawiasem mówiąc Wisłą jest chyba jedynym zespołem, obsługującym dwie silne, halowe ligi.
Cały czas prowadziliśmy grę i uważam, że z przebiegu meczu byliśmy zespołem lepszym – stwierdził trener zwyciękiego zespołu Marcin Szmuc.

AAC EAGLES B – POLONEZ  6-3 (2-2)
Bramki:  Robert Juszczyk, Kuba Piotrowski, Alex Miętka, Marcin Szmuc, Paweł Otachel,  Nathan Solarski – Wojtek Kapuścik 2, Dima
Zasłużona wygrana Eagles B, który na pewno przewyższał Polonez . Eagles prowadził 2-0, wprawdzie jeszcze do przerwy Polonez wyrównał na 2-2, ale po zmianie stron celniej trafiali zawodnicy Eagls. Inna sprawa, że Polonez nie wykorzystał w tym meczu trzech sytuacji „sam na sam”.

.EDGEWATER CASTLE – BŁYSKAWICA over-30  0-1
Bramka: Bryan Mene
Wyrównane spotkanie, ale jedyną bramkę w tym dniu zdobył Mene i tym samym zapewnił zwycięstwo Błyskawicy over-30,

SOCKERS FC BLACK – CZARNI JASŁO U-18  2-4 (0-3)
Bramki: Adan Bourge 2, Dawid Mikołajczyk,  Konrad Madej
Bardzo dobra pierwsza połowa w wykonaniu Czarnych Jasło u-18, druga odsłona była już nieco słabsza. Bardzo dobry mecz kapitana drużyny  Adana Bourge, który dwukrotnie pokonał bramkarza Sockers . Dużo niebieskich kartek w  drugiej połowie zarobili zawodnicy Czarnych Jasło, ale udało się utrzymać zwycięski wynik. W środę zespół rozpoczyna dodatkowo grę w innej lidze, demonstruje coraz lepsza postawę.
Potrzeba nam trochę zimnej krwi i doświadczenia, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku – podsumował trener  Maciej Orłowski.

Poniżej – tak padły bramki dla Czarnych Jasło u-18

AN0I1647AN0I1657AN0I1604 AN0I1628                         Zdjęcia – Jacek Jówko

UNIA  CHICAGO – CHICAGO FC 5-3 (4-1)
Bramki: Łukasz Mikołajczak, Adam Rozanek, Dominik Wardzała, Kamil Krzysto-fa, Sebastian Dorosz
Kolejny dobry mecz Unii Chicago, która prowadziła do przerwy 4-1. Po kartce dla Łukasza Mikołajczaka, grając przez 2 minuty w przewadze,  Chicago FC zdobyło drugą bramkę, a później kontaktowe trafienie na 3-4.   W końcówce padła  jednak piąta bramka dla Unii, a szansy na podwyższanie wyniku nie wykorzystał Piotr Karpież.

RED DEVILS – JAGIELLONIA  0-2 (0-0)
Bramki: Łukasz Borys z rzutu karnego,  Marcin Boratyński
Pierwsza połowa wyrównana, po przerwie już wyraźna przewaga Jagiellonii.  Devils nie stworzyli ani jednej klarownej sytuacji bramkowej. Prowadzenie z rzutu karnego (za rękę) uzyskał dla „jagi” Łukasz Borys, pod koniec spotkania na 2-0 podwyższył Marcin Boratyński.
W Jagiellonii było aż 16 zawodników do gry. Chętnych jest więcej –  około 20. Jak zespół wygrywa, o atmosfera od razu jest inna i stąd  nadwyżki kandydatów do gry.
***;
Relacje przekazali:   Tadeusz  Ciężki, Łukasz Mikołajczak, Wojtek Siwik, Marcin Szmuc,  Sławek Tkacz, Wojtek Woźniak