Porażki Eagles i Wisły, remis Błyskawicy

W czwartej kolejce halowej Europa League polonijne zespoły grały ze zmiennym szczęściem. W Major Division Błyskawica, Unia Chicago i Eagles spotkały się z czołowymi zespołami, faworytami w walce o tytuł. Błyskawica tylko zremisowala ze Schwaben, pomimo iż w ostatniej minucie, grając z przewagą jednego zawodnika, prowadziła 4-3. Niestety na 5 sek. przed końcoą syreną straciła bramkę i musiała zadowolić się remisem. Eagles toczył wyrównany pojedynek z Hammers, w którym długo przegrywał nieznacznie 1-2. W końcówce wycofano bramkarza, wprowadzając szóstego napastnika. Nie pomogło – po dwóch „przechwytach” – zamiast 2-2, Eagles przegrał 1-4. Natomiast Unia nie miała wiele do powiedzenia w meczu z C1 United, ale nie mogło być inaczej, skoro miała tylko jedneg zawodnika na zmiany. Mecze zespołów Czarnych Jaslo z uwagi na ich uczestnictwo w turnieju na Folorydzie, zostały przełożone. Czwartej porażki doznała Wisla. Kiedy doczekamy się jej pierwszej wygranej?
Oto wyniki

UNIA CHICAGO – CI UNITED 2-8 (1-2)
Bramki: Mike Byron, Petryk Iwanek
Do przerwy było całkiem nieźle. Gdyby nie samobójcza bramka tuż końcem pierwszej polowy (nieporozumienie pomiędzy obrońcą i bramkrzem) i 2-3 niewykorzystane sytuacje, Unia mogła i powinna prowadzić. Po zmianei stron zabrakło jednak sił, gdyż Unia miała tylko jednego zawodnika na zmiany. Co z tego, że zespół ma aż 25 passów, skoro w tym halowym sezonie na mecze zgłasza się tylko 5-6 z nich. W tych okoliczno ściach rumunski zespół okazał się zbyt silny.
,.
SHWABEN – BŁYSKAWICA 4-4 (1-1)
Bramki: Michał Banaś 2, j
Jay Simon, Edi Corut
Pechowy remis Błyskawicy, która zasłużyła na komplet punktów. Prowadziła 1-0, bramkę na 1-1 straciła „do szatni. Po zmianie stron jej przewaga była duża, a tymczasem dwie bramki zdobył Schwaben, wychodząc na 3-1. Ostatnie 10 minut to jeszcze większy napór Błyskawicy. W odstępie dwóch minut dwie bramki Michała Banasia doprowadziły do remisu 3-3. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej minucie, gdy Schwaben już do końca musiał grać w osłabieniu liczbowym.
Najpierw na 40 sek przed końcem Błyskawica nie wykorzystała rzutu karnego,. W kilkanaście sekund później Edi Corut zdobył czwartą bramkę dla Błyskawicy, Wydawało się , że nic już nie może odebrać jej zasłużonego zwycięstwa, kiedy wciąż osłabiony liczbowo Schwaben na 5 sek przed syreną przechwycił piłkęi w asyście dwóch obrońców Błyskawicy i bramkarza… posłał ją do siatki.
Tak więc zamiast trzech, tylko jeden punkt…

EAGLES – SC HAMMERS 1-4 (0-1)
Bramka: Ryan Ybarr.
Wyrównany pojedynek, ale po raz kolejny zawiodła skutecnzość strzelecka Eagles, Hammers objął prowadzenie 2-0, później Eagles uzyskał kontaktowe trafienie na 1-2 i taki wynik utrzymywał się niemal do końca. W koncówce Eagles wycofał z bramki Piotra Śliwę, vwpowadzając do gry szóstego mapastnika. Przyniosło to odwrotny skutek – dwie przechwycone piłki przez Hammers I zamiast 2-2, końcowy wynik 4-1 dla Ukrainców,.

UNITED SEBS – WISŁA 8-2
Bramki: Alex Lulek 2
Kolejne niepowodzenie Wisły, która nie sprostała Serbom.

Sockes FC – Czarni Jasło, przełożony
Sockers FC Blue – Czarni Jasło B, przełożony

WINGED BULL WHITE – JAGIELLONIA 3-3 (2-1)
Bramki: Paweł Ściepiuk 2, Kris Madro
– To był trudny, ciężki mecz, dużo niewykorzystanych okazji – powiedział Wojtek Siwik.- Szkoda straconych punktów, bo stworzyliśmy dużo więcej 100-proc sytuacji. Ale trudno, tak bywa, Gramy dalej, bo widać że jest chęć do gry. Dużo chłopaków przyjeżdża na mecze. Cieszy to, a zadowolony jest także prezes klubu Andrzej Mankowski. Wszystko idzie w dobrym kierunku.

AAC EAGLES under-23 – BŁYSKAWICA over-30 4-7
Bramki dla Eagles u-23: Krystian Koziołek 3, Kuba Kubala
Końcowy wynik myli, bo mecz był wyrównany i bardzo zaciętyu – ocenił trener Eagles u-23 – Robert Smepoch. – Dwie kary i gra w osłabieniu przesądziły o wyniku. Dla samej bramki, strzelonej przez Niziołka uderzeniem z dystansu w samo okienko, warto było to spotkanie oglądać.