Porażka Igloopolu i chyba Tarnovii

W Premier Soccer League rozpoczął się Puchar Ligi – na razie spotkaniami w grupach. Początek tej rywalizacji dla naszych zespołów nie był udany  Igloopol – wprawdzie po walce i dobrym występie – uległ nieznacznie mistrzowi Dywizji – Bulgarii , a spotkanie Tarnvii z Jahbat FC zostało przerwane przy stanie 2-0 dla Jahbat w 60 min z powodu błyskawic. Decyzja Ligi, czy zostanie ono powtórzone, czy – co chyba bardziej prawdopodobne – utrzymany zostanie wynik z boiska- zapadnie na początku tygodnia.

W Open Tournament, czyli najwyższej klasie, pierwsze spotkanie grupowe wygrała Błyskawica, podobnie jak Champions bez problemu w over-30 Division White  pokonali Chicago Rangers.

Open Tournament

ARLINGTON ACES LIGHTNING (BŁYSKAWICA) – HELLENIC AC 3-0 (0-0)
Bramki: Vladimir Koncevsky 2, Tony Lanera
Bezproblemowa wygrana Błyskawicy nad zespolę, który awansował do Major Division. Bardzo dobry występ mlodego Ukrainca Vladimira Koncevsky’ego, związanego z Błyslawica od szęsciu lat.

Over-30 Division White
CHAMPIONS – CHICAGO RANGERS 5-1

Over-30 Division Red

TARNOVIA – JAHBAT 0-2, mecz przerwany w 60 min z powodu burzy

BULGARIA – IGLOOPOL 4-2 (2-1)
Bramki: Sylwester Piekło , Tomek Chlebowicz
Przerwany po 25 min pojedynek mistrza Dywizji z  Igloopolem, i później po burzy kontynuowany, przyniósł naszemu zespołowi nieznaczna porażkę.  Prowadziliśmy 1-0 po uderzeniu Sylwestra Piekło, potem rywale zdobyli dwie bramki, ale na 2-2 wyrównał Tomek Chlebowicz. Długo utrzymywał się wynik remisowy i dopiero w ostatnich10 minutach Bulgaria przechyliła losy spotkana na swoją korzyść. W ostatnich ośmiu minutach Igloopol nie wykorzystał trzech 100-proc. sytuacji (Tomasz Sołek, Wojtek Wojdyło i Bartek Lewandowski).
Pomimo porażki Igoopol zasłużył na pochwalę, a szczególne wyróżnienie należy się  Markowi Demczukowi, który wypracował obie bramki.

BALCAN – WISŁA  4-2

Bramki: Robert Kowalewski, Michał Wiśniewski