Porażka Handymen na starcie nowego sezonu

Pod porażki rozpoczęli nowy sezon hokeiści Handymen. Oto relacja trenera zespołu – Pawła Batusiaka.
Niestety przegrywamy swoj pierwszy mecz na inauguracje nowego sezonu w lidze RMAHL. Przegrywamy po bardzo interesującym spotkaniu z bardzo wymagającą i bardzo solidną drużyną Golems, złożoną z czeskich zawodników. W tym spotkaniu nie byliśmy drużyną gorszą, ale niestety mniej skuteczna. Przeciwnik wykorzystał wszystkie swoje sytuacje, natomiast nasza drużyną niestety tylko jedna. Okazji do zdobycia bramki z naszej strony było naprawdę sporo ale nic więcej nie chciało wpaść. Mogliśmy otworzyć wynik tego spotkania, a nawet prowadzić dwoma, trzema bramkami w pierwszej tercji, ale to nasz przeciwnik zdobywa pierwsza bramkę i wygrywa pierwszą tercję.
Po indywidualnych błędach naszych zawodników (zła zmiana i gra w osłabieniu) w drugiej tercji przeciwnik dorzuca dwa kolejne trafienia.
Trzecia tercja to obustronne ataki, z których zwycięsko wychodzi przeciwnik. Odpowiadamy tylko jednym trafieniem Jurka Boronia i niestety spotkanie kończy się przegrana 1-5.
W tym meczu nie mogliśmy skorzystać z kilku podstawowych zawodnikow m. in. z kontuzjowanego Piotra Jelenia. Był to dopiero pierwszy mecz, ale już widać, że liga znacząco się wzmocniła, co było widać po naszym przeciwniku, który jest beniaminkiem. Czekamy zatem z niecierpliwością na rewanż.

GOLEMS – HANDYMEN 5-1 (1-0, 2-0, 2-1)
bramka: Jurek Boroń