Pomimo porażki Czarni Jasło nadal liderem

Pomimo porażki w ósmej kolejce Europa Leagu, Czarni  Jasło pozostają na czele Major Division z dorobkiem 17 pkt przed Wisłoka 16 pkt oraz dwiema Błyskawicami – pierwszym zespołem 14 pkt i zespołem o umownej nazwie u-23  12 pkt. Jak widać  stawka zespołów walczących o prymat jest wyrównana. Szóste miejsce zajmuje Wisła  z 8 pkt. W najciekawszym pojedynku kolejki, mistrz poprzedniego sezonu Błyskawica wygrała przekonywująco z Czarnymi Jasło. Szansy na objęcie prowadzenia nie wykorzystała Wisłoka, która tylko zremisowała z Błyskawicą under-23.

AN0I0705Tak padła jedna z bramek dla Blyskawicy w meczu z Czarnymi Jasło    Foto – Jacek Jówko

W First Division nadal na czele Unia Chicago, która pewnie pokonała Thunder FC. Na drugie miejsce awansował Polonez, spychając  Jagiellonię na trzecia pozycje – Unia ma 19 pkt, Polonez 18 pkt, Jagiellonia 17 pkt. Ponownie przegrały młodzieżowe zespoły Wisły B i Eagles B,

WISŁA A –  SOCKERS FC BLUE  4-8 (1-1)
Bramki: Piotr Łagowski, Dawid Wiśniewski, Konrad Malinowski, Alex Lulek
Do przerwy było nieźle, późnej popełnione błędy przyczyną porażki. W zespole Wisły zabrakło kilku podstawowych zawodników, m, in. Mateusza Pytka, Artura Giedroyca.

WISŁOKA – BŁYSKAWICA under-23  3-3 (2-2)
Bramki da Błyskawicy: Zadel Obido 2, Michał Walaszek
Dość szczęśliwy remis Wisłoki, która wyrównującą na 3-3 bramkę zdobyli w sa-mej końcówce spotkania. A początek zapowiadał się dla niej dobrze dla Wisło-ki,  prowadziła bowiem 2-0, Na dodatek druga bramkę Błyskaica u-23, grając w przesadę jednego zawodnika. Ale jeszcze przed przerwą Błyskawica wyrównała, a po zmianie stron objęła prowadzenie 3-2. Miała szanse i na dalsze bramki, ale ich nie wykorzystała. Natomiast w końcówce Wisłoka wycofała bramkarza i uzyskała bramkę na wagę remisu.
– Nie jesteśmy  usatysfakcjonowani remisem – powiedział Wojtek Woźniak, prowadzący zespół Błyskawicy u-23. – Mieliśmy więcej j z gry, stworzyliśmy więcj sytuacji. Szkoda straconych dwóch punktów.

CZARNI JASŁÓ – BŁYSKAWICA 2-5 (1-4)
Bramki Mario Waksmundzki 2 – Derien Laroche 2, Heni,  Eddi Philot,  Phil King
Bardzo słaby występ Czarnych jasło, którzy –  zwłaszcza w pierwszej połowie – grali chaotycznie, bez  jakiejś koncepcji.  W pierwszych 15 minutach nie oddali ani jednego strzału w światło bramki! Natomiast piłkarze Błyskawicy przystąpili do gry zmotywowani,  by zrewanżować się Czarnym za porażkę z pierwszej rundy.  Już w 4 min Laroche z podania Artura Szlachty zdobył prowadzenie dla Błyskawicy W 12 min. było już 2-0, w 16 min 3-0 i sprawa w zasadzie przesądzona, Dopiero wtedy Mario Waksmundzki uzyskał pierwsza w tym meczu bramkę dla Czarnych Jasło. Przy stanie 5-1 Czarni zdobyli druga i zarazem ostatnią w tym dniu bramkę, natomiast końcowy rezultat ustalił Laroche, ponownie z podania Artura Szlachty. Był to kolejny, bardzo dobry występ Artura Szlachty, który zaliczył dwie asysty.

Poniżej kilka dalszych zdjęć z tego spotkania

Kolejna bramka dla Blyskawicy (poniżej)

AN0I0715AN0I0676Mario Waksmundzki (nr 12) zdobywa bramkę na 3-1AN0I0884Jeszcze  jedna bramka Waksmundzkiego i jest 5-2 dla Blyskawicy

IMG_3240Pod nieobecność trenera Tadeusza Ciężkiego zespół Czarnych Jasło prowadził Robert Juszczyk

Zdjecia – Jacek Jówko

STING FC – WISŁA B 6-2 (2-2)
Bramki: Damian Banaś, Tomek Nieczkowski
Pierwsza połowa dobra w wykonaniu młodych wiślaków, później popełniane proste błędy – złe krycie niedokładne podania – przyczyniły się do kolejnej porażki
.
POLONEZ – AAC EAGLES B  9-3 (2-1)
Bramki: Sebastian Jarmuła 3, Krzysztof Kulis 2, Kuba Chmielewski 2, Wojtek Kapuścik,  Bucior – Konrad Madej, Dawid Mikołajczak, Denis Zeyneti
Początek wyrównany, nawet Eagles prowadził 1-0. Po zmianie stron jednak Wojtek Kapuścik przyznał, że  z tym młodym rywalem nie gra się łatwo.

BŁYSKAWICA over-30 – JAGIELONIA 1-1 (0-0)
Bramki: Paweł Szawkało (samobójcza) – Paweł Ściepuk
Mecz był pod kontrolą Jagiellonii, ale zakończył sie pdozialem punktów. Sporo niewykorzystanych sytuacji. W zespole Jagiellonii   zabrakło zawieszonych za kartki – Wojtka Siwika i Łukasza Borysa.

THUNDER  FC  – UNIA CHICAGO  1-3 (0-1)
Bramki: Łukasz Mikołajczak 2, Cyryl Jakubik
Twardy mecz. Thunder gra agresywnie, ale tym  razem zemściło się to na nim, bowiem dwukrotnie  grając  osłabieniu stracił dwie bramki Natomiast Unia trzy razy grała w osłabieniu liczbowym, ale za każdy razem potrafiła się wybronić.