Polonijne derby dla Eagles

W kolejnej rundzie spotkań w PremierSoccer League of Chicagoland doszło do polonijnych derbów. W ciekawym i na dobrym pozioie stojącym pojedynku Eagles pokonał Czarnych Jasło. To może być kolejny sygnał, że zespół Pawła Otachela i Krzysztofa Święcha zamierza odegrać w tym sezonie większą niż dotychczas rolę w tej lidze, Cenny punkt uzyskała Wisła, remisując z groźnym C1 United i będąc w tym spotkaniu bliższa zwycięstwa. Unia Chicago rozgromiła Red Devils, natomiast nie powiodło się Błyskawicy, która pechowo przegrała ze Schwaben.
Oto wyniki

Open Division

BLYSKAWICA – SCHWABEN 2-4 (1-2)
Bramki: Berni Luka, John Słonina

EAGLES – CZARNI JASŁO 3-1 (1-0)
Bramki: Labrado, Janda, Paweł Urban – Enrique Gonzalez.

Dobry obustronnie pojedynek , a zwycięstwo Eagles zasłużone, Pierwsza połowa przyniosła skromne prowadzenie Eagles, który w tym okresie stworzył jeszcze dwie 100-proc. okazje. Po zmianie stron Eagles szybko podwyższył prowadzenie na 2-0. Później Czarni jasło zdobyli wprawdzie kontaktową bramkę, ale Eagles – kontrolując przebieg wydarzeń – w75 min uzyskał trzecią bramkę.

A oto uwagi na temat tego meczu trenera Czarnych Jasło – Macieja Orłowskiego.
– Niestety wczorajszy mecz ( w lidze MWPL – przyp. wk) odbił nam się czkawką dziś. Przez kontuzje i niedyspozycje sporej grupy naszych piłkarzy (aż ośmiu, którzy zagrali 90 minut w sobotę, kiedy mecz skończył się o 10 p.m.) musiało zagrać dziś o 11 a.m. także 90 minut. Nic dziwnego, że brakowało świeżości i sił. Rywal był w lepszej dyspozycji. My wiemy na co się pisaliśmy, a wiec możemy tylko siebie obwiniać za błędy indywidualne i o to że liga PSL nie jest naszym priorytetem. Dla przeciwnika to jedyna liga w której gra, a wiec optymalny skład to podstawa. Przegraliśmy 3-1, a jedyną bramkę dla nas strzelił Enrique Gonzalez.
Myśle ze mimo niekorzystnego wyniku pokazaliśmy kilka dobrych akcji i spotkanie stało na dobrym poziomie. A kto wie jak by się zakończyło, gdyby wszyscy byli w optymalnej dyspozycji.

WISŁĄ – C1 UNITED 3-3 (1-1)
Bramki: Robi Lazar, Adam Jezierczak, Daniel Skorup
Wisła zremisowała, chociaż mogła pokusić się o zwycięstwo .C1 United objął prowadzenie 1-0, ale jeszcze przed przerwą Robi Lazar dobił piłkę do siatki po uderzeniu Dawida wiśniewskiego. Później ponowie rywal objął prowadzJezierczak. a ok, 75 min debiutujacy w Wiśle były zawodnik Czarnych Jasło Daniel Sorupa zdobył, na wagę remisu bramkę,
– Jesteśmy zadowoleni, chociaż pozostaje pewien niedosyt – powiedział trener Wisły Daniel Kulawiak. – Mogliśmy się pokusić o zwycięstwo.

UNIA CHICAGO – RED DEVILS FC 7-0
Bramki: Borys 2, Mikołajczak, Kaczówka, Iwanek, Łukasik
W tę fatalną aurę Red Devils miało problemy ze skompletowane składu i dlatego po szybko straconych kilku bramkach kompletnie opadło z sił. I praktycznie było już po meczu.

Over-30 White
BŁYSKAWICA – LEVSKI CHICAGO 1-3 (0-1)

Over-40
Eagles pauzował