Polonez jeszcze nie przypieczętował tytułu

W ostatnich spotkaniach regularnego sezonu w Premier Soccer League nje doszło do niespodzianek. W Major Division zwycięzca red sekcji Lechia/Romania w meczu „o pietruszkę” pokonała nieznacznie RFA Legends, a Błyskawica – triumfator white section – oddała walkowerem mecz Unii Chicago. W First Division Polonez rozgromił Westchester Villgae Arsenal aż 14-1, potwierdzając swój prymat, ale ma tylko dwa punkty przewagi nad drugim tabeli Thudner Sport Cl;ub i musi wygrac w najbliższą niedzielę zaległe spotkanie z Sting SC, by święcic triumf,.
W over-30 red polonijne derby Wisła – Tarnovia padły łupem Wisły pomimo iż niemal cale spotkanie grała w dziesiątkę, a ostatnie minuty nawet w dziewięciu zawodników.

LECHIA/ROMANIA – RFA LEGENDS  3-2 (1-1)
Bramki: Lucian  Cojocariu, Andrej Dudiea
Mecz nie miał już znaczenia dla obu zespołów, Lechia/Romania wcześniej za-pewniła sobie tytuł w sekcji czerwonej Major Division. Poza tym  w jej grze widać było ślady uczestnictwa w dwudniowym (piątek-sobota) halowym turnieju przy Willow Rd,  w którym doszła do finału.

UNIA CHICAGO – BŁYSKAWICA 3-0, walkower

POLONEX – WESTCHESTER VILLAGE ARSENAL 15-1 (6-1)
Bramki: Wojtek Kapuścik 5, Krzysztof Kulis 3, Sebastian Jarmuła 3,
Dominik Bucior 2, Grzegorz Chmura, Kuba Chmielewski z rzutu karnego
Wynik mówi wszystko. Za tydzień jeszcze jedno zalegle spotkanie z……a potem przerwa  do 22 października, do Pucharu Ligi, w którym, z racji pierwszego miejsca w First Division, Polonez rozpocznie rywalizację od drugiej rundy.

Over-30 Division Red
WISŁA – TARNOVIA 3-1 (1-1)
Bramki: Piotr  Kiełbasa 3 –  samobójcza
W polonijnych derby lepsza okazała się młodsza od rywala Wisła, pomimo iż od 10 min grała w dziesiątkę po czerwonej kartce Sebastiana Grosmana. A w ostatnich minutach, nawet w 9-tkę, gdy usunięty z boiska został bramkarz   Maciej Wszołek. Jego miejsce w bramce  zajął zawodnik z pola – Piotr Sztafa. były trener Jagiellonii, który spisuje się w Wiśle bardzo dobrze, ab w tym meczu zaliczył dwie asysty..
Tarnovia pierwszą połowę  „przespała”, dopiero później zaczęła grać, ale w końcówce jej zawodnikom zabrakło sił.
Wieku się nie oszuka – przyznał trener Tarnovii Jan Gieroń. – Może czas po-myśleć o przejściu do wyższej kategorii wiekowej.