Północ lepsza od Południa

Po raz 15. spotkały się reprezentacje Stawski Soccer League i Ligi Podhalańskiej w dorocznym spotkaniu lobu lig. Tym razem lepsza okazała się Północ, wygrywając 3-1. To już czwarta edycja tych spotkań. Pierwsza wygrało po ośmiu meczach 5-3, drugą Północ 3-0, trzecia na odmianę także 3-0, ale Południe; po niedzielnym spotkaniu, rozegranym na obiekcie Wisły przy River Rd prowadzi w serii reprezentacja Stawski Soccer League 1-0.

STAWSKI SO CCER LEAGUE – LOWELL FOODS  LIGA PODHALANSKA 3-1 (0-0)
Bramki: Adrian Golemo 2, Wojtek Kapuścik z rzutu karnego – Paweł Rychtarczyk z rzutu wolnego
Zasłużone zwycięstwo Północy, która dominowała przez większą część spotkania, Jednym z bohaterów spotkania był Adrian Golemo, zdobywca dwóch bramek i współautor trzeciej, bowiem po faulu na nim sędzia Wiesław Dulski podyktował rzut karny, zamieniony przez Wojtka Kapuścika na trzecią bramkę.
Przy stanie 3-1 w 83 min szansę na kontaktowego gola miała Południe, ale rzut karny w wykonaniu Arka Franosa  obronił Wojtek Siwik. Już na początku meczu bramkarz nr 1 Północy Piotrr Hachaj doznał kontuzji.
Południe ustępowało Północy. Miało tylko dwóch zawodników na zmiany. Ponadto trener Lig Podhalańskiej Waldemar Głuch narzekał na sędziowanie. Jego zdaniem jego zespołowi należał się rzut karny po faulu na Andrzeju Kamińskim.
Trener Północy Tadeusz Ciężki dziękuje wszystkim zawodnikom zarówno za udział w czwartkowym sparringu, jak i postawę w meczu – za walkę, zaangażowanie i ambitną  postawę.
Puchar dla zwycięzców wręczył prezes Stawski Soccer League – Marek Serafin.

Przed pierwszym gwizdkiem – na pierwszym planie Południe, a poniżej Północ z kierownictwem

Zaczęło sie pechowo dla Północy – już w 2 min kontuzjowany bramkarz Piotr Hachaj opuszcza murawę

Wejście smoka”, czyli pierwszy kontakt Adriana Golemo z piłką i… bramka na 1-0 – a poniżej radość zdobywcy bramki i jego kolegów

Raz jeszcze Golemo i Północ prowadzi 2-1

Rzut karny w wykonaniu Wojtka Kapuścika i 3-1 dla Północy

Silny punkt Południa – Kostek, czyli bramakrz Krzysztof Kawęcki w dynamicznym ujęciu

7 minut przed końcem gry Arek Franos nie wykorzystal szansy na kontaktową bramkev- rzut kany w jego wykonaniu obronil bramkaz Północy – Wojtek Siwik

Wszystkie zdjęcia – Foto Jacek Jówko
***;
W przedmeczu Sędziowie pokonali Działaczy 4-2 (4-0), po bramkach Adama Orszulaka, Marcina Sieraka,  Mateusza Dulskiego i Przemka Kaczówki.
Dla Działaczy bramki uzyskali; Piotr Polak (bardzo ładn uderzenie)  i Bartek Rzucidło z rzutu karnego.
Tym samym stan pojedynków tych zespołów jest remisowy: 3-3.
W pierwszej połowie wyraźnie górowali Sędziowie, po przerwie zabrakło im nieco sil i wówczas dwa trafienia zaliczyli Dzialacze. Druga bramka z rzutu karnego padła w ostatniej minucie gry.

Sędziowie prowadzą już 1-0

Sędziowie zadowoleni – wygrali z Działaczami i wyrównali stan tych spotkań na 3-3