PolDoor Open dla Artura Kurka

W niedzielę  8 września został rozegrany polonijny turniej w tenisie stołowym PolDoor Open. Był to zarazem ostatni turniej kwalifikacyjny do polonijnego TOP12, który odbedzie się 20 października. W zawodach wzięło udział 61 zawodników, w tym czołowi zawodnicy naszego stanu.  W kategorii amatorów w stawce 24 zawodników najlepszym okazał się Janusz Morzy, który  wygrał wszystkie swoje pojedynki.  Wyprzedził Eryka Emilianowicza, Mariana Janickiego oraz Piotra Zająca.

W kategorii średniozaawansowanej na pierwszym miejscu uplasował się Marian Piwowarczyk. Drugie miejsce zajął Michał Tomal, a trzecie Andrzej Chołowicz.
W najbardziej zaawansowanej grupie na pierwszym stopniu podium stanął Artur Kurek. Drugie miejsce przypadło w udziale Januszowi Franeczkowi. Na trzecim miejscu znalazł się Bogdan Pługowski, a na czwartym Jan Bogdan.
8 najlepszych zawodników po trzech polonijnych turniejach oraz czterech pierwszych zawodników z polonijnej listy rankingowej weźmie udział w bardzo prestiżowym turnieju TOP12. Będą oni rywalizowali o miano najlepszego polonijnego tenisisty stołowego roku 2013.
Do turnieju TOP12 zakwalifikowali się następujący zawodnicy: Artur Kurek, Wojciech Wolski, Janusz Franeczek, Łukasz Fita, Bogdan Pługowski, Arkadiusz Żyworonek, Dariusz Wolski, Jan Bogdan, Zbigniew Jabłoński, Krzysztof Szostak, Michał Wolski oraz Karol Horodeński. Wszystkim wymienionym zawodnikom serdecznie gratulujemy.
Turniej ten odbędzie się 20 października w sali w Schaumburgu o godzinie 12 p.m.
Szczegółowe informacje już wkrótce. Już teraz serdecznie zapraszam.

Od lewej: amatorzy Marian Janicki, Janusz Morzy, Eryk EmilianowiczOd lewej: sredniozaawansowani Marian Piwowarczyk, Michal Tomal

Najlepsi w kat. zaawansowanych i organizator  – od lewej: Wojciech Wolski, Janusz Franeczek, Artur Kurek, Bogdan Plugowski
Dziękuję naszym sponsorom. Szczególnie panu Sławomirowi Ostowskiemu z firmy PolDoor, która jest sponsorem strategicznym turnieju, TGL Logistics panaTomasza  Gromana oraz firmie WDT za pomoc w organizacji polonijnych turnieji tenisa stołowego.