Podlasie nie zwalnia tempa

Mistrz Stawski Soccer League nadal bez straty punktu. Podlasie pokonało Capitol Czarni Jasło 6-3. Aż dziewięć bramek padło w tym spotkaniu, co oczywiście bardzo podobało się kibiciom. Losy spotkania rozstrzygnęły się już  w pierwszej połowie, bowiem grające w tym okresie z wiatrem Podlasie prowadziło już 5-1. Wprawdzie pierwszy bramkę z rzutu karnego (po faulu bramkarza Ricky Martineza na Dominiku Gawle) zdobył Capitol, ale kolejne pięć trafień zaliczyli podopieczni Tomka Drążka.  – Te 20 minut wstrząsnęło Capitolem – podsumował trener Podlasia. Istotnie, dwukrotnie w ciągu minut padały po dwie bramki – najpierw pomiędzy 24-25 mi, (Sztejn i Kamińsk)i, a później pomiędzy 29-30 min. ( Duniec  i ponownie Sztejn), a tuż przed przerwą na 5-1 podwyższył Sebastian Kluska.

Szybki Andrzej Kamiski z Podlasia siał sporo zamieszzania w obronie Caitolu; w tym meczu zdoby dwie bramki    – Foto Wiesław Ksiązżek podlasie-capitol

Inna sprawa, że Capitol wyraźnie ułatwił zadanie Podlasiu, popełniając kardynalne błędy w obronie. Przy 3-5 pozyskany do Capitolu z Eagles  Łukasz Pieniążek trafił w poprzeczkę, ale ostatnie słowo należało do Podlasia, które w pełni zasłużenie wygrało.

Drugie miejsce w  tabeli zajmuje Arka, która w ostatnim, wieczornym spotkaniu pokonała Igloopol 3-0. Końcówka meczu w ogromnej ulewie.Tuż za Arką Jagiellonia, która po zaciętym meczu pokonała Polonez 3-2. Udany debiut w zespole „Jagi” rumuńskiego napastnika Vlada Baicu, który zdobył dwie bramki i zaliczył asystę. W linii ataku wraz z Łukaszem Żukowskim będą stanowili groźne żądło dla innych. Jagiellonia wyraźnie się rozkręca. Ale być  może  straciła drugie miejsce późnym niedzielnym wieczorem, kiedy rozegrano ostatnie spotkane tej kolejki: Arka – Jagiellonia.,

jaga-rumunUdany debiut w Jagiellonii wysokiego Rmuna  Vlad Baicu (pierwszy z lewej)  – zdobył dwie bramki w meczu z Polonezem i  zaliczyl asystę; po prawej Michał Tracewicz

jaga-pooenz-panowie-spokPanowie, spokój! Gorąca dyskusja zawodników Jagiellonii i Poloneza
Pojedynek zespołów które walczyć będą o utrzymanie się w I lidze – Stali Mielec z Lechią zakończył się zwycięstwem podopiecznych Władysława Serafina, którzy zdobyli pierwsze punkty i opuścili ostatnią  lokatę kosztem Stali Mielec. Ten zespół na razie spisuje się o wiele gorzej niż wiosną, kiedy uratował się przed spadkiem. Dzisiaj ma ogromne problemy kadrowe.  W pojedynku z Lechią zabrakło czterech podstawowych zawodników – Marcina Wesierskiego, Sebastiana Depy (kartki) oraz pracujących w niedziele  Marcina Woyny i  Mirka Wojtyły.  Lechia zbudowała już solidny zespół. Pozyskanie z Wisły pomocnika Damiana Kutkowskiego pozwoliło trenerowi na roszadę – do ataku przesunięci zostali Michał Grzywa  i Łukasz Sąsiek. Efakty już widać. A podobno w planie są dalsze wzmocnienia.
W II lidze na prowadzenie wyszli Czarni, mistrz ligi Podhalańskiej z poprzedniego sezonu, który od jesieni przeszli do Stawski Soccer League, Pierwszy punkt zdobył Lech, natomiast kolejnej, trzeciej już porażki doznał Hetman. Kiepska gra tego zespołu, a głównie fatalna skuteczność, to największa do tej pory niespodzianka drugiego frontu . (wk)
Oto wyniki
I liga
POLONEZ – JAGIELLONIA 2-3 (0-2)
Bramki: Sebastian Jarmuła, Łukasz  Łukaszuk – Vlad Baicu 2, Łukasz Żukowski
CAPITOL CZARNI JASŁO – PODLASIE 3-6 (1-5)
Bramki:  Dajan z rzutu karnego, Nico Toro, Dominik Gawle – Andrzej Kamiński i Robert Sztejn po 2, Tomasz Duniec, Sebastian Kluska
STAL MIELEC – LECHIA 1-2 (1-1)
Bramki:  Sebastian Mielcarek – Michał Grzywa, Michał Karpiński

ARKA – IGLOOPOL 3-0 (1-0)

Bramki: Julek Abgejule 2, Wojtek Kapuścik.

Przy stanie 1-0, Kapuścik nie wykorzystał rzutu karnego. Pewne zwycięstwo Arki.

1.Podlasie    3    9    12-6
2.Arka    3    7    7-3
3. Jagiellonia        3    6    5-3