Podlasie już w ćwierćfinale XXIV Turnieju Polonijnego

Po pierwszym dniu XXIV Turnieju Polonijnego w Nowym Jorku awans do ćwierćfinałów zapewniło sobie Podlasie  w kategorii open, które wygrało dwa mecze – Eagles N. Jork i Koroną Bay Ridge. Niezależne od wyniku ostatniego niedzielnego potania grupowego – z Polonezem S.C. zespół Tomka Drążka już zapewnił sobie awans do ćwierćfinałów, Jeśli wygra ostatni mecz w grupie to awansuje z pierwszego miejsca i w ¼ finału na pewno nie spotka się ani z Polonią N. jork, ani z Wisłą Garfield, Nawiasem mówiąc Polonia N. Jork wygrała w sej grupie także dwa mecze, w tym z Wisłą Garfield 2-0.

W kategorii over-30 już w pierwszym meczu doszło do spotkania faworytów – Jagiellonii Białystok i Eagles Chicago. Niestety, „orły” przegrały 0-3. Pewna nadzieja na zdobycie tytułu w tej kategorii przez Eagles pozostała, bowiem Jagiellonia zremisowała w jednym z kolejnych spotkań. Eagles natomiast dalsz dwa mecze wygrał i zajmuje przed niedzielnymi grami drugie miejsce z 6 pkt, za Jagiellonia – 7 pkt.
Dobrze spisuje się Cracovia over-40 – wygrała dwa spotkania i jeśli z dwóch dalszych meczach grupowych (nasi znaleźli się w grupie 5-zespołowej) wygra co najmniej jedno, powinna awansować do półfinału. Faworyt tej dywizji – Polonia N. Jork przegrała nieoczekiwane z Polonią Stamford 2-3/
Oto wyniki naszych zespołów w sobotnich grach,

Kategoria Open
PODLASIE – EAGLES N. JORK 10-0 (4-0)

Bramki: Kuba Piotrowski 4,Lukasz Kluska 2, Sebastian Grosman 2,  Robert Sztejn, Patryk Pliszka

PODLASIE – KORONA BAY RIDGE 2-0 (0-0)

Bramki: Sebastian Grosman, Andrzej Kamiński

Over-30 Do\ivison
EAGLES – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 0-3 (0-1)
Naszpikowana takimi gwiazdami jak bramkarz Kudrycki, Sokołowski, Jurkowski, Lisecki, Hańko, Tomar (zabrakło tylko awizowanego Marka Citko) wygrała zasłużenie. Trudno jednak powiedzieć czy białostoczanie wytrzymają trudy turnieju, bo przylecieli tylko w 11-osobowym składzie,

EAGLES – STAL MIELEC N. JORK 3-1 (-1)\
Bramki: Bogdan  Żurowski,  Darek Dyląg,  Tomek Drążek

EAGLES – W\ISŁA GARFIELD 3-0 (2-0)
Bramki: Andrzej Nowak 2, Darek Dyląg.

Over-40 Division
CRACOVIA – SYTAL MIELEC N. JORK 2-0 (0-0)
Bramki: Bogdan Kłęk (po  koronkowym zagraniu z Jurkeim Motolko), Julio Lopez

CRACOVIA – ORZEŁ YONKERS 2-1 (0-0)\
Bramki Grzegorz Paluszek, Jerzy Motolko
Dramatyczny mecz – Cracovia przegrywała 0-1 i przy tym stanie Motolko nie wykorzystał rzutu karnego, przenosząc piłkę wysoko ponad bramka. Rozstrzygnięcie padło w ostatnich 7 minutach gry. Najpierw trafił do siatki Paluszek , a 2 minuty przed końcem Motolko zrehabilitował się za niudaną „jednastkę” i zdobył rozstrzygającą bramkę.