Podlasie coraz bliżej celu

Piłkarze Podlasia pokonali kolejną przeszkodę w drodze po kolejny tytuł mistrza Stawski Soccer League. Tym razem uporali się z Capitolem Czarni Jasło. Oznacza to, że na dwie kolejki przed końcem sezonu Podlasie nie może zająć gorszego niż drugie miejsce w tabeli – ma bowiem 4 punkty przewagi nad Stalą Mielec i 7 punktów nad Capitolem. Ale ambicje zespołu trenera Tomka Drążka sięgają wyżej. Po  bezbramkowym remisie Stali Mielec z Polonezem, lider może sobie nawet pozwolić na luksus porażki w jednym z dwóch ostatnich spotkań. Podlasie czekają jeszcze mecze  z Polonezem i na koniec ze Stalą Mielec.  Czy sprawa tytułu rozstrzygnie się już za tydzień czy dopiero w ostatniej kolejce, w bezpośredniej konfrontacji dwóch prowadzących zespołów?

Capitol Czarni Jasło po porażce z Podlasiem stracił definitywnie szanse na zdobycie mistrzostwa.
Niedzielna seria spotkań rozgrywana byla w fatalnych warunkach – w deszczu , przy silnym wietrz, i dotkliwym chłodzie. Nie mają szczęście piłkarze w wiosennym sezonie do aury.
W Grupie Spokojnej  w tabeli bez zmian i wszystko wskazuje na to, że Czarni i Hetman zajmą dwa pierwsze miejsca, premiowane grą w Pucharze Ligi. Szymański po porażce z Hetmanem chyba stracił już szanse na drugie miejsce. Blisko zdobycia pierwszych punktów był Lech, który prowadził z Duchami 2-0 i przy tym stanie arbiter nie uznał trzeciej bramki z powodu spalonego. Jeszcze przed przerwą Duchy zdołały wyrównać, a w drugiej połowie już dominowały.
Oto wyniki i aktualne tabele, a więcej szczegółów z niedzielnych spotkań we wtorkowej audycji poświęconej Stawski Soccer League, w Wietrznym Radiu 1080 AM, o godz, 9.40 rano.

Grupa Mistrzowska

DĄBROVIA USTRONIANKA – IGLOOPOL 0-4 (0-2)
Bramki: Tomasz Chlebowicz 3, Damian Łysek
CAPITOL CZARNI JASŁO – PODLASIE 0-1 (0-0)

Bramki: Michał Podczerwiński, Łukasz Zejles
Czerwone kartki: trener Marek Lorentowciz, Paweł Borzęcki  za dwie żółte (obaj Krystyna’s Team)
SZYMAŃSKI – HETMAN 0-3 (0-2)
Bramki: Marcin Macko, Kuba Rzeźnikiewicz,  Łuaksz Cichowski
Czerwona kartka (za dwie żółte): Adam Mazur (Szymanski)
DUCHY – LECH 4-2 (2-2)
Bramki: Mikołaj Litwinek,  Darek Molek, Daniel Molek,  Piotr Baran – Petrovic z rzutu karnego, Wiesław Ras
1.Czarni            15    23    35-31
2.Hetman            15    22    29-27
3.Szymański            15    18    23-30
4.Duchy            15    13    24-41
5.Krystyna’s team        15    7    20-42
6.Lech            15    0    14-81