Podhale lepsze od Eagles w over-40 Division

Rozgrywki w Il. Metropolitan A.H. Soccer League zbliżają się do półmetka. Naszym zespołom pozostały jeszcze po dwa spotkania.
W ostatniej kolejce  wygrała Błyskawica North, nie powiodło się Szymańskiemu w over-30 Division. W interesujących derby w over- 40 Division Podhale pewnie pokonało Eagles; w tej dywizji przegrała Cracovia.

GREEN-WHITE – BŁYSKAWICA NORTH 2-3 (2-1)
Bramki: Maros Havran 2, Ryszard Surdel
Z trudem wywalczone zwycięstwo nad najsłabszym zespołem Ligi. Pierwsza połowa bardzo słaba w wykonaniu Błyskawicy. Po przerwie było już lepiej, zespól nareszcie zaczął walczyć i w końcu wymęczył zwycięstwo.

10-30-11-011Zaczeło się pechowo – piłka w bramce Błyskawicy, jest 0-1…          Foto Jacek Jówko

10-30-11-085Maros Havran (nr 23) uderzeniem głową wyrównal na 1-1   Foto – Jacek Jówko

10-30-11-091Jeszcze przed przerwą Green-White ponownie zdobył prowadzenie (2-1), ale po zmianie stron bramki strzelała już tylko Błyskawica North   Foto – Jacek Jówko

UNITED SERBS – SZYMAŃSKI 4-2 (2-0)
Bramki: Stanisław Widło, Darek Lewandowski
Dopiero druga polowa przebiegała pod znakiem dominacji Szymańskiego , ale było to za mało, by chociaż wywalczyć remis. Skład był optymalny, na zmiany Szymański miał czterech zawodników.
***
Vikings – Eagles – przełożony z uwagi na piątkowy mecz pucharu stanowego Eagles – Belmont United

Puchar stanowy

EAGLES – BELMONT UNITED 0-3 (0-1)
Piłkarze Eagles over-30 odpadli w półfinale pucharu stanowego, przegrywając w piątkowy wieczór z Belmont United. Nie było szans z bardzo silnym, a przede wszystkim dużo młodszym przeciwnikiem.  Wystarczy nadmienić, że w Eagles najmłodszy zawodnik ma 34 lata, a w Belmont United najstarszy – 35 lat. Ten zespól z powodzeniem poradziłby sobie w seniorskich ligach.

CONNECTION – CALISIA 3-1 (1-0)
Bramka:  Radek Wawrzyniak
W ostatniej chwili zmieniono boisko, mecz przeniesiono do  Elk Grove Village, o czym zbyt późno dowiedzieli się zawodnicy Calisii. W efekcie przyjechali w ostatniej chwili, zaczęli mecz bez rozgrzewki i w dodatku zaledwie w ósemkę.  Pozostali dopiero zjeżdżali się w trakcie gry na ten obiekt. W tej sytuacji trudno dziwić się przegranej.

CRACOVIA – RAMS 1-3 (0-1)
Bramka:  Tony Madro
Pechowa porażka Cracovii. Miała tylko jednego zawodnika na zmianę, a na dodatek w trakcie meczu kontuzji doznał Grzegorz Zieliński,  Jak zwykle w Cracovii zawodziła   skuteczność strzelecka – idealnych szans nie wykorzystali m. in., Irek Zelkowski, Wojtek Dąsielewski.

PODHALE – EAGLES 6-2 (1-0)
Bramki: Paweł Koziołek 2, Jurek Siwiec z rzutu karnego,  Tadeusz Sroka,  Bogdan Szaflarski, Robert Blajda – Darek Dyląg, Jerzy Kociołek
Zasłużone zwycięstwo Podhala, które – zwłaszcza w drugiej połowie – wyraźnie dominowało. Udany debiut w Podhalu Pawła Koziołka, który zdobył dwie bramki i stanowi duże wzmocnienie zespołu.

5-1 czy 0-3 walkower?
W rozegranym w minionym tygodniu zaległym pojedynku derbowym w over-40 Division Eagles wysoko pokonał Calisię 5-1.  Jak się dowiaduję, Calisia złożyła jednak protest do Ligi, bowiem w zespole Eagles podobno wystąpiło trzech nieuprawnionych do gry zawodników.