Plaga przełożonych spotkań

W 12. kolejce Il. Metropolitan A.H. Soccer League rozegrane zostały tylko trzy spotkania z udziałem naszych zespołów; trzy dalsze odwołano, a Eagles w over-40 Division miał wolny termin. W over-30 Division Eagles zremisował z Liths; w dywizji over-40 także tylko remis Podhala z Green-White. Szkoda, bo była jeszcze szansa powalczenia o pierwsze miejsce w  tej dywizji, gdyż lider  Concordia przegrała przed tygodniem. Kolejnej porażki doznała Cracovia . W sumie nie była to zatem udana sobota dla polonijnych drużyn.
Oto relacje

EAGLES – LITHS 3-3 (1-1)
Bramki: Darek Baczewski, Robert Juszczyk, Jacek Wiszniewski
Ciekawe widowisko popsuli sędziowie, który popełniali mnóstwo obustronnych pomyłek. Ozdobą spotkania była piękna bramka na 3-3 uderzeniem z głowy Jacka Wiszniewskiego. Eagles w tym meczu cały czas ”gonił wynik”, na zdobycie zwycięskiej bramki zabrakło czasu.
Schwaben – Błyskawica North, przełożony
Szymański – Highlanders – przełożony

GREEN-WHITE – PODHALE 2-2  (1-1)
Bramki: Paweł Koziołek, Witek Sochacki
Podhale miało ponownie problemy ze składem. Obecnych było tylko 11 zawodników, zabrakło wielu z podstawowego składu.  Po utracie pierwszej bramki Paweł Koziołek jeszcze przed przerwą wyrównał, a po zmianie stron Podhale objęło prowadzenie. Niestety rywale wyrównali i po raz drugi z rzędu Podhale musiało zadowolić się podziałem punktów.

CRACOVIA – OLYMPIC 2-3 (1-1)
Bramki: Irek Zelkowski, Mariusz Zelug
Pechowa porażka Cracovii, która w pierwszej połowie miała osiem sytuacji w obrębie „piątki”, kiedy wystarczyło tylko trafić w piłkę, by wpadła ona do siatki. Przy stanie 1-0 Irek Zelkowski trafił w słupek. Szkoda, bo 2-0 zapewne ustawiłoby mecz. Po przewie rywale uciekli na 3-1 i dopiero w końcówce Mariusz Zelug zmniejszył rozmiary porażki.  Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją (nie grał w ogóle w hali) powrócił Jurek Motolko i pierwszy występ  potwierdził , że ze zdrowiem tego strzelca jest chyba już w porządku. Cracovia w tym sezonie doznała osłabienia, bowiem po wielu latach występów w tym zespole zrezygnował z dalszej gry bramkarz Krzysztof Sołtyszwski.