Piotr Fetela zasłużył na podium!

American Rally Association (ARA) podała już kolejność rajdowców na mecie 2019 roku. Punkty w dziewięciu eliminacjach zdobyło 42 rajdowców. Jak już wcześniej informowaliśmy, mistrzem ARA został David Higgins 114 kpt przed Barry McKenną 101 pkt i Oliverem Solbergiem 97 pkt. Czwarte miejsce przypadło Piotrowi Feteli  86 pkt  Grzegorz Bugaj sklasyfikowany został na 24 miejscu z 12 punktami,  a kolejny chicagowianin Arkadiusz Gruszka na 40-tym miejscu z 2 pkt.

Naszym zdaniem na podium zasłużył  Piotr Fetela. Po wygraniu pierwszej eliminacji – zimowego Sno*Drift, utrzymywał pierwsza lokatę przez pięć pierwszych rajdów, potem spadł na drugą pozycję i utrzymał ją do końca sportowej walki., Niestety – wg regulaminu ARA do końcowej klasyfikacji uwzględnia się sześć najlepszych występów kierowcy, a nie wszystkie zdobyte w eliminacjach punkty. Gdyby tak było, to na czele zostałby Higgins z 119 pkt, ale na drugim miejscu znalazłby się  Piotr Fetela 108 pkt. Piotr wyprzedziłby McKennę 101 pkt., a dopiero na czwartym miejscu ukończyłby rywalizację Sol-beg 97 pkt.
Piotr Fetela uczestniczył w ośmiu z dziewięciu eliminacji. Wszystkie ukończył i to na wysokich pozycjach, – jedną wygrał,  dwukrotnie był trzeci, czterokrotnie czwarty i raz piąty. Był na pewno najrówniej jeżdżącym kierowcą w stawce.
Mistrz roku – Higgins startował ośmiokrotne, jednego rajdu nie ukończył , a w piątej eliminacji  był dopiero ósmy. McKenna nie ukończył aż trzech rajdów. Solberg startował tylko sześć razy – prawda, że wygrał trzy rajdy, ale przytrafiła mu się i dziewiąta lokata.
Tak więc chyba Piotr Fetela zasłużył na wyższą niż czwarta lokata. Ale i to czwarte miejsce jest doskonale, to ogromny sukces, bo przecież przed nim sklasyfikowano tylko tych, którzy dysponowali zdecydowanie lepszym sprzętom, mocniejszymi rajdówkami.
****
W sobotę 30 listopada 2019  odbędzie się bankiet z okazji 10- lecia startów Fetela Rally Team. Proponuję  szerokie spotkanie całego środowiska rajdowego z różnych lat. Jakoś nie ma okazji spotkać się po latach, a przecież historia polonijnego rajdowania i ścigania to już wiele, wiele lat. Mam nadzieje, że  na bankiecie potkają się wszyscy zawodnicy rajdowi i wyścigowi, wszyscy kibice naszego sportu i sympatycy polonijnego sportu. Wyniki załogi Fetela – Józwiak są imponujące i ta załoga zasługuje na naszą obecność.
Miejsce spotkania: Kings Hall Banquets , 100040 North Rohling Road, Lombard tel.630-620-9177. Bawimy się od 6 PM do 1 AM)