Piotr Fetela szuka nowych możliwości

Piotr Fetela nie  wziął udziału  w poprzedniej eliminacji rajdowych mistrzostw Ameryki –  „Show Me Rally”. Zabraknie go także na starcie w listopadzie, w ostatniej w tym roku eliminacji tych mistrzostw – Olympus Rally. Natomiast podczas minionego weekendu wziął udział w regionalnym rajdzie – New York Forest Rally, ulokowanym w Monticello,w stanie NY, gdzie startował na wypożyczonym „2014 Ford Fiesta R5”.

DSC08701Efektowny skok Piotra Feteli podczas “NY Forest Rally” na 2014 Ford Fiesta R5.        Foto Tomasz Czupryna
Nowe auto i nowy pilot – Rachelle Kaltak, z którą nigdy wcześniej nie tylko nie startował, ale nawet nie jechali razem na testach. Samochód został wypożyczony z amerykańskiego zespołu rajdowego Savage Rallysport. Organizatorem rajdu był McKenna Motorsport. Sam Barry McKenna, który zapewnił sobie już mistrzostwo w ARA na ten rok, uczestniczył w nim jako fast sweep, czyli nie liczyl się w klasyfikacji..
Ten jednodniowy rajd wygrał Frddie Milne z plotem Leon Jordanem , także na Ford Fiesta R5.
Fetela po raz pierwszy wsiadł do auta konkurencyjnego  z WRC, dużo szybszego od jego Forda Fiesta Proto. W czwartek przy pięknej aurze po raz pierwszy testował nowe dla niego auto. W sobotę warunki zrobiły się diametralnie inne – – było deszczowo, na wąskich, krętych dróżkach, prowadzących lamki było ślisko. Piotr był zadowolony z tego pierwszego kontaktu z R5. Przyjechał tylko testować nowe dla niego auto, a zajął w rajdzie drugie miejsce, osiągając w stawce 48 uczestników  lepszy  wynik od sześciu dalszych samochodów R5.
Dla Piotra Feteli był to ostatni start w tym sezonie. Czy próba z R5 oznacza, że na kolejny sezon szykuje się zmiana sprzętu w planach naszego kierowcy? Być może, ale za wcześnie by o tym dzisiaj mówić…

DSC09026Piotr Fetela na mecie rajdu, z nową pilotką – Rachelle Kaltak

DSC08968Polał się szampan…          Zdjęcia- Tomasz Czupryna