Piotr Fetela piąty na mecie sezonu

Piotr Fetela zajął ostatecznie piąte miejsce z 27 punktami w klasyfikacji najlepszych kierowców Ameryki w roku 2020 (ARA). Trzeba jednak pamiętać, że Fetela – jako jedyny ze ścisłej czołówki –  startował tylko w dwóch z pięciu tegorocznych eliminacji.  Końcowy triumf zapewnił sobie wcześniej Barry McKenna z bilansem 100 pkt, który wyprzedził dwóch kierowców ekipy fabrycznej Subaru – Brendona Semeniuka 67 pkt i Traversa Pastrane 50 pkt, Tylko o trzy punkty lepszy od Feteli jest czwarty w klasyfikacji t Jeff Seehorn. Gdyby Piotr wziął udział w jeszcze jednej eliminacji, przeskoczyłby Seehorna. Ale czwarte miejsce to absolutnie wszystko na co stać obecnie chicagowskiego  kierowcę, dysponującego zdecydowanie gorszym autem i to nie tylko od tych, którzy są klasyfikowani przed nim.  .

DSC08705Czy na takim samochodzie (Ford Fiesta R5) wystartuje Piotr Fetela w przyszlym roku?                 Foto – Tomasz Czupryna


Czwarta lokata na mecie sezonu nie jest szczytem marzeń ambitnego kierowcy. Fetela  chyba przymierza się do zmiany auta. Może dlatego odpuścił dwie ostatnie eliminujcie, a wybrał się na regionalny  rajd do stanu N Jork, gdzie testował – zresztą z powodzeniem, zajął bowiem drugie miejsce – wypożyczony Ford Fiesta  R5, samochód mogący rywalizować  z najlepszymi..

Warta w rywalizacji z profesjonalistami
Pomimo zakazów, na sobotę  12 grudnia zapowiadany jest mini turniej halowy z udziałem trzech zespołów zawodowej ligi halowej PASL  i…..Warty Chicago, Obok niej w turnieju  wezmą udział:  Chicago Mustangs, Brew City Legends FC z Milwaukee  oraz  International Detroit (Michigan) . Turniej rozegrany zostanie w Grand Sports Arena w Hoffman Estates. Pierwsze mecze o 6 wieczorem. Warta na początek spotka się  z Brew City Legends FC.
Natomiast na 2 stycznia Warta została  zaproszona do dużego  (12 zespołów) turnieju halowego w Milwaukee. .